ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Гоголь і Україна

Гоголь для росіян став Ніколаєм Васильєвичем, для українців — Миколою Ва­сильовичем, італійці називали його сеньйор Пікколо, а для світу він просто Гоголь.

Гоголь народився в самому серці України, на Полтавщині, де зачаїлись скіф­ські городища і легендарний Гелон, де несли буйногриві коні Тараса Бульбу з си­нами на Січ, де над Ворсклою ходила Маруся Чурай і складала свої пісні, де літ­німи вечорами сходилися на Подолі гульбища юні, де ждала свого коханого Петра Наталка Полтавка.

Тут стоїть старовинна Миколаївська церква, збудована ще 1794 року, з якою пов’язано безліч легенд про різні чуда, про силу, що здатна зцілювати калік, до­помагати хворим. Стояла тут перед багатим іконостасом і юна жінка. Нажахана смертю двох раніше народжених дітей, молода мати Гоголя вимолювала життя і долю своєму майбутньому синові.

Полтавщина — це гоголівські краї. Вони дали письменникові образи і теми його майбутніх творів. Тут він жив серед реальних людей: поміщиків, кріпаків і козаків. Тут дізнався про міфічних істот: відьом, домовиків, чортів, русалок, які були невіддільні від поетичних народних уявлень. Вони ніби насправді жили по­ряд, капостили людям, але були не стільки страшні, скільки комічні.

Десь тут неподалік стояла пасіка Рудого Панька, бувальщини якого і нині збу­джують уяву нащадків. Мабуть, десь поблизу жили два Івани, які тягалися по су­дах роками, дітячи межу і спадщину, ставши посміховиськом для цілого краю. Люди й досі переказують легенду про поміщика, який, щоб підняти свій престиж і утвердити репутацію багатія, скуповував і приписував до себе померлих кріпаків.

Враження від усього, що відбувалося в дитинстві, людина несе через усе жит­тя. Ось і Гоголь у своїх безсмертних творах розповів про рідну землю, веселих лю­дей, передав їхні уявлення про світ, вірування, відтворив міфологію.

Ще в юності він дбайливо збирав українські народні пісні, легенди, перека­зи, цікавився історичним минулим України. Пізніше все, що збереглося в пам’яті і нотатках, увійшло в чудові твори Гоголя: «Сорочинський ярмарок», «Вечори на хуторі бітя Диканьки», «Тарас Бульба» та інші. У повістях українського циклу пе­ред нами постає життєрадісний, веселий майстер сміху і містифікацій. Його герої фізично і духовно здорові, морально чисті, завжди перемагають нечисту силу, ви­кликаючи в читача не жах, а усміх. Образ Тараса Бульби узагальнює волелюбний характер українського народу.

Гоголь виріс в українському середовищі і через все життя проніс відчуття спо­рідненості з рідним народом.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 203 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz