ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Гоголь і містика

Народження, життя і смерть Гоголя наповнені такою таємністю, розгадати яку, мабуть, не зможе вже ніхто. І що тут правда, що брехня — невідомо.

 

Кажуть, що батько письменника Василь Панасович, окрім того, що писав п’єски для придворного театру поміщика Трощинського, вигадав собі небачену й нечуту містичну любов. Йому приснилася його наречена, новонароджена дів­чинка Марія. Знайшов він її в Яреськах, у свого далекого родича Косяровського, закохався, коли дитя було ще в пелюшках, а коли їй виповнилося п’ятнадцять ро­ків, таємно повінчався. Потім батькам Марії нічого не залишалося, як благосло­вити цей шлюб.

Батьки Гоголя назавжди зберегли любов один до одного. Мати, яка народила першого сина в сімнадцять років, була доброю, ласкавою й уважною до дітей. Та особливо вона обожнювала свого Ніколку і все, що було пов’язане з ним.

Любов Миколи Васильовича до родини була такою великою, що при звістці про батькову смерть, він хотів покінчити життя самогубством.

Вирушаючи в дев’ятнадцять років до Петербурга, Гоголь був далекий від міс­тичних покликань. У столицю він їхав служити батьківщині, а про серйозне за­няття літературою навіть і не думав. На зібрані матір’ю гроші винайшов квартиру на Гороховій вулиці, попробував сили в чиновництві, намагався стати актором, художником, педагогом, але не досяг нічого путнього. Не сподіваючись на щось добре, у двадцять два роки видає «Вечори на хуторі біля Диканьки» — і здобуває визнання, захоплення читачів. Звичайно ж, одразу з’явилося багато недругів, кри­тиканів, але зупинити Гоголя було вже неможливо. Він пише, видає твори, знайо­миться з прекрасними людьми. Сам цар дозволив друкувати І том «Мертвих душ», зріє задум II тому величного твору. Гоголь прагне ще більшого — стати проповід­ником, пророком. Засліплений і приголомшений силою свого таланту, він замис­лив показати свій пророчий ідеал, але єдине, чого досяг — це впевнився у страш­ній марності своїх зусиль.

Розчарований, морально знищений. Гоголь спалює II том «Мертвих душ», ля­гає на диван, відвертається до стіни, відмовляється від їжі. Яка таємниця криється за цим? Ніхто не знає. Він залишав життя добровільно, спокійно і страшно. Пе­ред смертю Гоголь попросив друзів не ховати його, поки не побачать явні ознаки тління. Він говорив, що декілька разів був у стані летаргічного сну, а тому бояв­ся, що його поховають заживо. Кажуть, друзі не виконали останньої волі Гоголя.

ЗІ травня 1931 року могилу Гоголя розкопали, щоб перенести тіло із терито­рії Данилова монастиря, перетворену на дитячу тюрму, на кладовище. Хтось до­думався відкрити труну. Збереглися свідчення очевидців, що тіло письменника було перевернуте, а в кулаці виднілися шматки тканини, якою була оббита тру­на. Й досьогодні ходять чутки, ніби машина, що перевозила тіло Гоголя, зникла в тунелі, при перепохованні виявилося, що пропала голова письменника. Можли­во, це все неправда, але містичне в особистості Гоголя було. У першу чергу, — це його неперевершений талант і величезне бажання розкрити очі народу, щоб він побачив правду і жив за її законами.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 220 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz