ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Українська історична пісня

Не можна применшувати значення усної народної творчості у житті певної на­ції. Насправді, багато хто, ознайомившись із одним-двома фольклорними текстами, вважає, що цього цілком достатньо для того, щоб сміливо говорити «я знаю україн­ський фольклор». Про зацікавленість чи задоволення від прочитання фольклорних текстів, як правило, не йдеться. А дарма. Затерта метафора про невичерпне джере­ло народної мудрості — не тільки затерта метафора. Читаючи (в ідеалі — слухаючи) українські народні пісні, можна щоразу відкривати для себе щось нове.

Історичних пісень, особливо якщо враховувати різні варіанти тих самих тек­стів, — величезна КІЛЬКІСТЬ. Нехай навіть вони умовно поділяються на кілька те­матичних типів, у них фігурує обмежена кількість історичних осіб тощо, — їх все одно безліч. Читаючи найвідоміші історичні пісні нашого народу і розмірковуючи над тим, скількн їх насправді існує, я дещо зрозумів. Тепер я безмежно пишаюсь своїм майже неоціненним відкриттям. Власне, не буду інтригувати і скажу одразу, в чому воно полягає. Я достоту підрахував кількість українських історичних пі­сень! Так от, із усією відповідальністю повідомляю: українська історична пісня — одна! Єдина українська історична пісня являє собою геніальний за своєю поетич­ністю єдиний текст, волею випадку та через особливості людської пам’яті й деякі інші об’єктивні обставини розподілений на сотні текстів. Я навіть можу описати текст Історичної Пісні, — він також більш-менш відкрився мені.

Українська Історична Пісня (з великої літери, бо одна ж!) — це поетична оповідь про одного єдиного героя — український народ. Про народ із неймовір­ною силою духу і життєлюбністю, гострим відчуттям справедливості і любов’ю до власної землі, до людини, до Бога. Про людей, які готові віддати життя зара­ди Батьківщини, але не готові терпіти гніт і несправедливість. Український на­род, зображений в Історичній Пісні, — це не той народ, яким можна пишатись: це той народ, яким не можна не пишатись. І не має значення, чи йдеться про по­хід Хмельницького, чи про Морозенка, чи козак Максим Залізняк «зібрав війська сорок тисяч в місті Жаботині» — все це частини одного єдиного поетичного пі­сенного тексту. Прикро, що в цьому тексті фігурують не тільки звитяжні козаки й волелюбний народ, а й нападники, соціальна несправедливість, релігійний і наці­ональний гніт. Але «Бери шаблю довгу, гостру та йди воювати» — беруть. І поруч із шаблею озброюються силою духу і силою слова. Що в українській Історичній Пісні? Нескореність і нескоримість. Тільки так.

Кожна пісня, як відомо, має кілька куплетів і приспів. Куплети закінчуються, приспів наприкінці повторюється ще раз, звучать якісь красиві акорди, — і все. Пісня скінчилась. Але не так з Історичною Піснею, про існування якої я нещо­давно здогадався. На превелике щастя, ця пісня не закінчилась і навряд чи за­кінчиться. Від сивої давнини й дотепер звучать слова й звуки єдиної Української Історичної Пісні, розкочуючись по світі урочистим сурмленням перемог, ніжним передзвоном мистецтва, гармонійними акордами науки... «Жити повно, широко і скоро, і урвать, як спів» — писав Олег Ольжич. Чогось згадалась ця фраза. Вислів поета можна взяти собі за девіз життя, адже людина смертна. Сподіваюсь, укра­їнська Історична Пісня лунатиме повно й широко протягом багатьох сторіч. І не урветься за жодних обставин. Тільки мотив цієї Пісні має підтримувати кожен, хто вважає себе українцем — щоб не урвався спів народу, «ой щоб слава не про­пала поміж козаками»!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 153 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz