ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чайка на шині (твір у публіцистичному стилі)

Наше місто — справжній промисловий центр України. Тут випускають трак­тори, турбіни, всіляку техніку. Є в місті проспект, який називають алеєю гігантів. Тут протягом багатьох кілометрів буквально один за одним вишикувалися в ряд цехи заводів. Щоправда, останніми роками багато підприємств припинили випус­кати звичайну продукцію, деякі цехи було продано підприємцям і перетворено на супермаркети, але, незважаючи на тимчасові труднощі в розвитку економіки, місто, як і раніше, залишається провідним вітчизняним промисловим центром України. Звісно, заводи справляють негативний вплив на природу, на пташиний світ. Тому місто дорожить своїм зеленим вбранням: скверами, парками, лісо- і гідропарками. Адже дерева — це легені міста. А якщо є дерева — в місто прилі­тають птахи. Замість вирублених дерев тепер за рішенням влади насаджують де­сятки молодих.

Особливою різноманітністю відзначається рослинність по берегах річкн, яка перетинає місто. Тільки тут можна побачити болотні рослини. Треба сказати, що місто наше сухопутне, а річка для міста — справжня дивовижа. Але дивно — місто не дружить з річкою! Береги перетворилися на смітники, можна на гладіні поба­чити пластмасові пляшки, кинуті заради пустощів відпочивальниками; за річкою не доглядають, вона міліє.

Навіть у центрі міста, біля великого автомобільного моста, де ходять трамваї, мчать автомобілі, можна побачити автомобільну шину, що стирчить з води. Як вона потрапила в річку — можна тільки здогадуватися. Над водою час від часу пролітають зграї качок; можна почути перекличку жабенят навіть на верхніх по­верхах старих будинків, які віддзеркалюються у воді. Одне слово, попри всі нега­разди, річка живе.

А одного разу ми побачили справжнє диво.

Одного похмурого травневого дня ми з батьком ішли до цирку. До початку ви­стави ще був час, тому ми не поспішали і зупинилися саме на тому мосту, поруч з яким з-під води стирчала автомобільна шина. І як же ми здивувалися, коли по­бачили на цій шині якогось великого птаха. Він спокійнісінько дивився на воду, сидячи на гумі.

Це був красивий птах, зі світло-сірими спиною і крилами, білосніжним черев­цем, коричнюватою головою, червоними дзьобом і ногами.

Я впізнав птаха — це була озерна чайка. Вона живиться рибою, комахами, на­віть гризунами. Але чайка на шині посеред річки здається живим докором людям, які зневажливо ставляться до цієї річки. Радувало те, що чайка дружить з річкою, а це означає, що річка живе. Річці треба просто допомогти: очистити береги і дно, не перетворювати її на смітник. Пам’ятаєте, як там у пісні: з чого починається батьківщина? Для нас, для мене батьківщина починається з цієї малої річки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 143 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz