ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

ЛІС - зелене багатство (твір-роздум на екологічну тему у публіцистичному стилі)

На осінніх канікулах ми з батьками виїхали за місто. Ліс вже не гомонів, як раніше, тільки зрідка цвірінькали синиці та невгамовно стукотів дятел. Після пер­ших серйозних заморозків листя померкло і з дерев’яним стуком падало на мерз­лу землю. Ми заглибилися в ліс. Переступаючи через повалені вітром дерева, ми з мамою відстали від батька, вишукуючи пізні гриби. Натрапили на мухомор. На його капелюшку застигла мурашка. Вона ліниво ворухнулася, коли я доторкнувся до неї травинкою, але не побігла. Між: стовбурами блищало на сонці павутиння. Де-не-де та й мигне між рослинами комар. Якісь невідомі мені квіти фіолетового кольору виглядали досить сумно.

До нашого слуху долетів якийсь шум. Ми пішли на нього. Це дзижчали пили, стукотіли сокири — вирубували ліс.

Ми з мамою зупинилися, а батько підійшов ближче до лісорубів і про щось з ними заговорив. Виявляється, як потім пояснив він, це була санітарна вирубка лісу.

По-перше, вона необхідна для того, щоб прибрати хворі або померлі дерева.

По-друге, обпилювали засохле гілля, яке заважало розвиватися дереву. Річ у тому, що у засохлій деревині з’являються шкідники лісу. По-третє, йшла підго­товка території для насадження молодих дерев.

Я поцікавилася у батька, звідки беруть лісники молоді деревця. Виявляється, у лісництві є спеціальні розсадники, де вирощують сіянці. Наприклад, сіянці сос­ни вирощують навіть у теплицях, а коли вони зміцніють, пересаджують їх у від­критий ґрунт. Особливу увагу лісники, продовжував батько, приділяють старим листяним деревам з дуплами. Адже дупло — це помешкання сов, кажанів. Сови і кажани, які є справжніми санітарами лісу, знищують шкідників лісів і садів.

—  Зараз ми підемо далі, — сказав батько, — і потрапимо в дивовижне заповід­не місце. Там під охорону взяті віковічні дуби. Восени лісоводи за допомогою на­селення збирають жолуді. Це і є садівний матеріал для майбутніх дібров.

Ліси — це легені нашої батьківщини — міст і селищ. Ліс — це краса, затишок пташині та звіру. Щоб підтримувати взимку парнокопитих мешканців — оленів, косуль, кабанів — лісники улаштовують у хащах «їдальні». Сюди, в годівниці, у будь-які морози кладуть для звіра сіно, коренеплоди та інші корми — все, що може нагодувати тварину.

І, звісно, годівниці не обходяться без особливих ласощів для звірів — солі.

—  Цікаво, — продовжував батько, — що в лісах діють шкільні лісництва. У вільний від навчання час діти допомагають лісникам доглядати за лісом. Багато учасників шкільного лісництва самі потім стають професійними лісоводами.

Я поверталася додому після такої прогулянки справжнім знавцем лісу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 163 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz