ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 39
Гостей: 39
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чарівний світ гончарства (допис у газету у публіцистичному стилі)

Кажуть, не святі горшки ліплять. Можливо, що й так. Проте не проста ця справа — виліпити навіть звичайнісінький глечик. Для цього потрібні роки сидін­ня за гончарним кругом, щоб його відцентрова сила не розривала зігріту долоня­ми глину, зводячи нанівець старання, змішані з краплями поту. Проте терпіння за гончарним кругом замало — потрібен ще й талант.

Власне, талановитих гончарів у місті Валки на Харківщині завжди вистачало. Кажуть, у Валках глина особлива, яку відшукали гончари. І справді, кілька років тому, коли київські хіміки зробили всі необхідні її дослідження, з’ясувалося, що валківська глина для гончарних виробів найкраща в Україні.

Вироби гончара з Валок Федора Івановича Гнідого потребують особливої ува­ги. Чому так? Зроблені ним кухлі, глечики, інше начиння — це справжній витвір мистецтва. Його роботи цінують навіть за кордоном, охоче купують туристи у Канаді. А ось земляк Федора Івановича, Дмитро Іванович Наріжний, виготовляє казкових персонажів, фігурки наших пращурів. Отой його чумак, що іде на гарбі, запряжений волами, ніби справжнісінький. Там кожна деталь воза передана з лю­бов’ю, достовірно. А сам їздовий у солом’яному капелюсі ніби взяв та й прийшов з минулих століть до сучасних Валок.

Гончарство — виготовлення з опаленої гончарної глини різноманітних виро­бів, зокрема посуду, кахлів, іграшок тощо. Це досить стародавнє ремесло.

У Валках від століття до століття передається від батька до сина, від одного роду до іншого уміння, талант працювати за гончарним кругом. А якщо ви зайде­те до хати тітки Мотрі Ковальської, ви на порозі застигнете у захваті. Її кімнати нагадують зали музею гончарного мистецтва. Тітка Мотря бережно охороняє зраз­ки гончарних виробів своїх земляків від сивої давнини до наших днів.

Зараз гончарство у Валках набирає нової сили, ніби дістало друге дихання. Тут відкрито гончарний цех. Поряд із дорослими майстрами можна побачити дітей, що оволодівають гончарним мистецтвом. Вони із захопленням ліплять казкових Івана-дурня, Бабу Ягу, гоголівських персонажів і, зрозуміло, оволодівають мисте­цтвом виготовлення хатнього начиння, різного посуду тощо.

Валківські майстри з гордістю кажуть, що сам Президент України Віктор Анд­рійович Ющенко вміє працювати на гончарному крузі. Свідком того є фотогра­фія в гончарному цеху Валок, де зображено Ющенка, який працює на гончарному крузі. Самі Валки, правда. Президент ще не навідав, але тутешні гончари сподіва­ються, що їхні дивовижні роботи з глини обов’язково побачить Президент.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 139 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz