ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Обдурили квочку (твір-розповідь про захоплення)

Вітька Самохін, мій приятель, такий самий школяр, як і я. Кажуть, що він ша­лапут: частенько заміть уроків вештається то у парку, то взагалі іде до лісопарку. Збирає якісь рослини, розшукує гніздо якоїсь пташини. Я не вважаю, що мій при­ятель шалапут, хоч школу відвідувати треба — куди ж без школи!

Річ у тому, що Вітька цікавиться орнітологією — це така наука, яка вивчає життя пташок. Вітька вам розповість, коли і звідки прилетять ластівки, де зиму­ють кажани, про що співають дрозди. Крім того, він уміє наслідувати голоси де­яких птахів.

Якось він розповів таку історію...

Одного разу Вітька приніс з лісу яйце зозулі. (Хлопець відпочивав у бабусі, що мешкає в селищі Водянім.) Саме зозулі, в цьому мій приятель був певний, поми­литися не міг: він читає книжки, що розповідають про різних птахів.

Вирішив заради експерименту підкласти це яйце до яєць, що висиджує кур- ка-несучка. З його слів я зрозумів, що й сама зозуля вельми своєрідно готується до продовження роду.

Зозуля приглядається, вишукує чужі гнізда, куди можна підкинути яйця. А ді­ють зозулі так: стрімко налітають на гніздо, наприклад трясогузки, самець приму­шує господарів, переляканих яструбоподібними птахами, рятуватися хто як може. Річ у тому, що забарвлення зозулі сіре, а знизу — світле, поперечносмугасте, як у яструба. Це яструбове забарвлення і лякає лісових пташок.

Коли ж загроза минає і самочка повертається на колишнє місце, навряд чи вона зверне увагу на зміни, що сталися під час її примусової відсутності. За лічені секунди, доки гніздо трясогузки було без нагляду, самка зозулі встигає викотити яйце трясогузки і замість нього покласти своє.

Тож Вітька витяг яйце не з гнізда зозулі, а з гнізда трясогузки, або очеретян­ки. Так що, підклавши лісову знахідку під квочку, мій приятель не дуже образив зозулю.

Вітька почав спостерігати. Виявилося, яйце зозулі швидко розвивається. За певний час з нього вилупилося строкато-смугасте зозуленя і, за стародавнім ін­стинктом, зовні безпорадне зозуленя намагалося, коли квочки не було, підлазити під інші яйця і викинути їх, щоб залишитися одноосібним господарем. Але Вітька щоразу чинив перешкоду зозуленяті у здійсненні його підступного задуму.

Незабаром зозуленя, ще не вміючи літати, прилаштувалося на землі у густій траві під кущем бузку. Воно чекало на щось смачненьке, і Вітька справно його підгодовував, поки те не зміцніло і не вирушило у подорож околишніми лісами.

Ось такий дивовижний випадок стався на шкільних канікулах з моїм другом — майбутнім орнітологом.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 126 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz