ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Українські народні балади - один із цінних здобутків культури нашого народу

Українські народні балади — найулюбленіший вид словесної творчості нашого народу. (Цей фольклорний жанр став активно поширюватися в Україні з почат­ку XIX століття. Уперше балади виникли й існували як пісні до танцю. Слово «балада» походить від грецького «рухатися». З часом словесний текст разом з ме­лодією відокремлювалися від танцю. Так балада стала одним із видів народних пісень, де зображувалися героїчні або незвичайні фантастичні події переважно трагічного характеру, через які відтворювались гострі переживання дійових осіб.) Тематика народних балад. (Тематика балад надзвичайно різноманітна: тут роз­кривається і поетичний світогляд нашого народу, і його міфологічні уявлення, світ його безмежної фантазії та розуміння природи. Є чимало балад, де зма­льовуються взаємини між братами й сестрами, батьками та дітьми. Одними з надзвичайно цікавих є балади на історичні теми, у яких розповідається про ге­роїчну й водночас трагічну історію нашого народу.)

1.     «Ой на горі вогонь горить» — одна з найулюбленіших українських народ­них балад. (У баладі передана розмова вмираючого козака з конем. Він просить свого вірного товариша не плакати над ним, не бити копитом під собою землю, а прискакати до батьківського двору та розказати матері про долю 11 сина, що загинув у бою.)

2.     Балада-пісня «Козака несуть». (У ній розповідається про похорон козака, який поклав свою голову, захищаючи рідний край. Балада надзвичайно по­пулярна. За наших часів її співають під час похорону тих чоловіків, які вва­жаються справжніми патріотами й лицарями України.)

3.     Соціально-побутова балада «Ой летіла стріла». (Це сумна розповідь про за­гибель удовиного сина й безмежну материнсьісу любов і тугу за загиблим сином: «Де матінка плаче, там Дунай розлився...».)

4.     Зображення трагічної жіночої долі у баладі «Бондарівна». (У баладі йдеть­ся про трагічну загибель дівчини-красуні Бондарівни з містечка Богуслава, яка відмовилася від любові пана Каньовського і була ним застрелена. «Ой волю ж я, пан Каньовський, в сирій землі гнити, ніж з тобою поневолі на сім світі жити!»)

III.     Значення українських народних балад. (Балади, як давні невеличкі поеми, складені для співу, посідають почесне місце поруч з думами, ліричними пісня­ми і романсами у фольклорі, де народ зумів у поетичному слові виразити най­актуальніші проблеми історичного розвитку і розкрити долю людини, красу її душі і серця.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 443 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz