ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 38
Гостей: 38
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Багатство й розмаїпя українського фольклору

Серед мистецького багатства українського народу значне місце посідає усна народна творчість — фольклор. Вона з далекої давнини приносить сучасниісу дум­ки, мрії, сподівання народу, відтворює його боротьбу проти гнобителів чи іно­земних поневолювачів. Можна сказати, що усна народна творчість становить поетичну біографію народу, історію його трудового життя і боротьби за волю, незалежність, історію ратних подвигів його славних синів. Багатством тем, різ­номанітністю жанрів відзначається усна творчість українського народу. Вона є безцінною духовною скарбницею нації. Усну народну творчість ще називають фольклором, що в перекладі означає — народна мудрість. Фольклор узятий з різ­них джерел на основі безпосередніх спостережень над навколишнім життям. Він відтворює історію, культуру, побут, традиції, вірування народу. Жанри фольклору надзвичайно різноманітні — це казки, прислів’я, загадки, пісні, думи тощо.

Одним із найдавніших і найцікавіших жанрів фольклору є казки. У казках зоб­ражуються здебільшого вигадані події. Це зрозуміло, адже народ у цих творах ви­ражав свою мрію, наприклад, розбагатіти, дочекатися справедливого суду, пом- ститися ворогам.

Українські народні казки надзвичайно різноманітні. Є казки, дійовими особа­ми яких є тварини, але тварини незвичайні: вони вміють говорити, думати, відчу­вати. Є казки, у яких діють люди або історичні особи.

Світ казок не лише чарівний, фантастичний, а й повчальний: у казках дається відповідь на одвічні питання, які завжди хвилюють людей — що є сенсом люд­ського життя?, що таке добро і зло, життя і смерть?

Загадка — теж один із видів усної народної творчості, у якому описано певне явище чи істоту, але не названо її, а співрозмовник має відгадати, про що йдеться у загадці. Загадки, складені народом, відзначаються своєю дотепністю, оригіналь­ністю, поетичністю. Вони допомагають розвивати фантазію, творче мислення.

Цікаву сторінку усної народної творчості складають прислів’я і приказки.

у них відображується багатовікова мудрість народу, практичний досвід у різних сферах людської діяльності, розкрито явища природи, передано мрії і прагнен­ня народу.

Всесвітнє визнання дістала українська народна пісня — геніальний витвір на­шого народу. В українських народних піснях поетично відтворено історичні події, сум і радість, мрії і бажання людей. Пісня розкриває духовне коріння, велич і кра­су народної душі. Письменник М. П. Стельмах писав: «Українська народна пісня пережила всі лихоліття і з глибин сивих віків донесла в наше сьогодення думи й почуття, болі й сподівання народу».

Українську народну пісню, то радісну, то сумну складав-виспівував пастушок, знедолений наймит чи кріпак, закохана дівчина, мужній козак — захисник рідної землі. І пісня жила, передавалася з покоління в покоління.

Немов велетенське дерево розрослася українська народна пісня. І кожна гіл­ка цього могутнього дерева — то невід’ємні різні сторони багатогранного життя народу. Народні пісні пов’язані з працею, дозвіллям, святами й обрядами, крі­пацтвом, наймитуванням, заробітчанством, рекрутчиною, боротьбою народу за волю та незалежність.

Українська народна пісня — найрозкішніша та найзапашніша з усіх гілок на дереві світової народної творчості.

Українська пісня, мінорна за пануючим ладом, сумна навіть у веселому запалі, ставиться всіма знавцями на одне з перших місць серед пісень усіх народів.

Оригінальним і популярним видом усної народної творчості в Україні є думи. Це великі пісенно-розповідні твори переважно героїчного змісту. Найчастіше в думах розповідається про події, пов’язані з героїчною боротьбою українського на­роду проти іноземних загарбників.

Наша дума, наша пісня Не вмре не загине.

От де, люде, наша слава.

Слава України! —

писав великий Тарас Шевченко.

У багатьох народних думах та піснях український народ прославив козаків, вір­них захисників, справжніх патріотів Батьківщини. Тематика дум та пісень тісно пов’язана з подіями, що стосуються всього народу, його ідеалами та прагненнями.

Не можна бути свідомим, культурним громадянином своєї країни, не знаючи свого народу, не почуваючи себе його сином. Не можна глибоко розуміти свій народ, не знаючи його художньої словесної творчості. Отже, фольклор — це до­рогоцінне художнє надбання народу, це витвір його поетичної душі, котрі необ­хідно знати й цінувати.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 177 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz