ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Повість минулих літ» - історична книга і збірка епічних творів

I.      Найдавніші пам’ятки світської літератури Київської Русі — літописи. (Літопи­си — це хронологічний опис важливих історичних подій, очевидцем яких був сам літописець або про які він чув від когось з очевидців чи вичитав з писемних джерел — «військових повістей», монастирських переказів, повчань тощо.)

II.     «Повість минулих літ» — найдавніший літопис княжих часів. («Повість ми­нулих літ», або «Початковий літопис», створений близько 1113 року, автором якого був чернець Києво-Печерського монастиря Нестор.)

1.    «Це повість минулих літ, звідки була пішла Руська земля, хто в Києві почав

перший княжити, і звідки Руська земля стала бути». (У цій пам’ятці — до­кладні відомості про територію, заселену слов’янами, про полян, древлян, радимичів, сіверян та інші племена, на які поділялися східні слов’яни, про їхні звичаї та мову.)

2.    Щире захоплення героїчним минулим — провідний мотив «Повісті минулих

літ». (Автор літопису захоплено змальовує героїчне минуле Київської дер­жави з 852 до 1110 року, походи князів і великі битви, майстерно і яскраво описано князя Олега, його похід на столицю Візантії — Царгород, на воро­тах якого той повісив на знак перемоги свій щит; описано тут войовничого Святослава, «який не знав, що таке страх, ніколи не відступав перед воро­гом, а коли мав намір боротися з ним, завжди відкрито попереджав: «Іду на ви!» Розповідається в літописі також про захланність і ненажерливість князя Ігоря та про помсту за нього древлянам княгині Ольги, про хрещен­ня Русі Володимиром Великим, онуком киягині Ольги, побудову Яросла­вом Мудрим Софійського собору в Києві.)

3.    Другий мотив літопису — глибокий сум з приводу княжих чвар. (Літописець

осуджує міжусобні чвари князів, підступне вбивство князів Бориса й Гліба їхнім братом Святополком. Щирий патріот, який переживає з приводу роз­брату, автор палко прагне бачити рідну землю об’єднаною, державу — мо­гутньою, народ — заможним і щасливим.)

4.    Зображення у літописі виступів народних мас. (Літопис фіксує виступи на­

роду проти феодалів-лиходіїв, що не боронили як належить рідний край від ворожих зазіхань, стихійні повстання, спричинені насильницьким хре­щенням і масовим винищенням волхвів, мудреців-знахарів.)

III.     «Повість минулих літ» — золотий гомін давнини. (Уже в самому заголовку літопису прочитується великий патріотичний намір його автора. «Повість...» мовби звертається до існуючого покоління із закликом бути гідним тих, кого вже немає, але хто полишив по собі добру пам’ять в історії.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 197 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz