ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Українська література ренесансу й бароко

I.      Бароко — напрям у мистецтві й літературі. («Бароко» — від італійського сло­ва «химерний», «дивний» — напрям у мистецтві й літературі, який утвердився у XVII—XVIII ст. Для бароко в літературі характерна складність, мінливість, по­ліфонічність, поєднання релігійних і світських мотивів, тяжіння до контрастів.)

II.     Література українського ренесансу і бароко — надзвичайно цікавий художній пласт. (Якщо в Західній Європі період Відродження — Ренесанс — припав на XIV—XVI століття, то в Україні це явище, порівняно з Європою, виявило­ся дещо спізненим. У літературі це був перехід від середньовічного красного письменства до на той час нового, пізніше названого бароковим. Українське бароко розвивається на науковому ґрунті: митців професійно готує Києво-Мо- гилянська академія, даючи навички риторики й поетики. Українське бароко дістало своє відображення в усіх жанрах літератури та мистецтва. Це і пропо­віді Галятовського та Радивиловського, і вірші, як духовного, так і світського спрямування, і драми.)

1.     Ідейно-політичні та формально-стильові тенденції українського бароко. («Високе бароко», або офіційне, феодально-аристократичне, так зване сар­матське бароко; «середнє бароко» і «низове, або народне бароко», що роз­вивалося у тісній взаємодії з фольклором.)

2.     «Низове бароко». (На ґрунті «низового бароко» виникли жартівливо-па­родійні різдвяні і великодні вірші, вертепна драма, шкільні інтермедії, а у XVIII столітті — бурлеск і травестія, гумористичні віршові оповідання і со­ціальна сатира.)

3.     Жанри барокової поезії. (У барокових творах центральне місце відводить­ся Богові й релігії, твориться культ людини, сильної у своїй службі Богові. Відповідно можемо визначити такі жанри тодішньої барокової поезії: мо­литва, покаяння, полемічний текст; панегірик; учительський повчальний твір, декларація.)

4.     «Високе бароко». («Високе бароко» представлене трагікомедією Ф. Проко- повича «Володимир» і драмою невідомого автора «Милість Божа».)

III.     Значення бароко для розвитку української літератури. (Цей стиль проіснував в українській літературі більш ніж два сторіччя, нехай навіть змінюючись та еволюціонуючи. Бароко дістало своє відображення в усіх жанрах літератури та мистецтва. Єтиль бароко близький і нам за духом, окремі елементи барокової літератури ми можемо зустріти навіть у сучасній українській літературі, бо він самобутній і оригінальний, а тому цікавий.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 229 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz