ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Україномовна поезія в давній літературі

I.      Творчий доробок Івана Величковського та Єемена Климовського. (Давня літе­ратура досить щедра на поетичні ужинки. Поети писали тоді польською, лати­ною, церковнослов’янською, українською книжною і українською народною мовами. Єеред найвідоміших ліриків можна відзначити Івана Величковського та Єемена Климовського.)

II.     Іван Величковський — один із відомих поетів давньої літератури. (Вважають, що народився він десь близько 1630 року, вчився у Київському колегіумі, пра­цював друкарем у Чернігові в друкарні Лазаря Барановича, якому в 1684 році й підніс у подарунок свій друкований панегірик. Писав цей митець українською книжною й польською мовами. Якийсь час І. Величковський жив у Полтаві й працював священиком в Успенській церкві. Помер 1701 року.)

1.     Рукописні твори І. Величковського. (Твори поета тривалий час зберігалися у рукописних книжках «Зегар з полузегарком» та «Млеко». Повністю були видані тільки 1972 року.)

2.     Фігурні (курйозні) вірші поета. (Величковський тяжів до філософського осмислення навколишнього світу і людини в ньому. Деякі поезії цього ав­тора є справжніми афоризмами.)

3.     Семен Климовськнй. (Народився і жив поет на Слобожанщині на рубе­жі XVII—XVIII століть. У 1724 році надіслав Петру І свої два твори «Про правосуддя начальників» та «Про смирення найвищих». Писав церковно­слов’янською, але, що цілком імовірно, й народною мовою, адже С. Кли- мовському приписують авторство народної пісні «їхав козак за Дунай». Помер десь близько 1730 року.)

4.     Пісня С. Климовського «їхав козак за Дунай» — одна з найпопулярніших в Україні пісень, зразок давньої любовної лірики. (В образі козака поет ви­вів морально-естетичний ідеал людини тих часів.)

III.     Іван Величковський, Семен Климовськнй — видатні поети XVI—XVIII століт­тя. (Високохудожні твори цих поетів становлять цікаву сторінку давньої укра­їнської літератури.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 186 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz