ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Феофан Прокопович та його драма «Володимир»

I.      Феофан Прокопович — один із яскравих представників давньої української дра­матургії. (Ф. Прокопович — письменник та просвітитель кінця XVII — почат­ку XVIII століття. Єлезар (в ченцях Єлисей, Феофан) Прокопович народився 1681 року у Києві в сім’ї купця. Навчався в Київській і Римській єзуїтських коле­гіях. З 1704 року викладав різні дисципліни в Київській академії, з 1710 року був її ректором. У 1716 році Прокоповича викликано до Петербурга, і він став головним помічником Петра І, насамперед у духовних справах. Помер 8 вересня 1736 року. Ф. Прокопович — один із представників стилю бароко в українській літературі.)

II.     Драма Ф. Прокоповича «Володимир» — перша історична драма на вітчизня­ному матеріалі.

1.     Історія написання твору. (Драма написана 1705 року і поставлена З липня того ж року студентами на сцені Київської академії.)

2.     Тема та сюжет, жанр твору. (За жанром драма «Володимир» — трагікоме­дія. Головна тема — хрещення Русі князем Володимиром і боротьба з не­вігласами-жерцями, неуцтвом, реакційним духовенством. Короткий сюжет драми: посланий пеклом дух убитого Володимиром Ярополка попереджає Жеривола, верховного язичницького жерця, що Володимир хоче прийня­ти християнство. Жеривол обіцяє скликати всі пекельні сили, щоб не до­пустити цього. Тим часом Володимир радиться з синами Борисом і Глі- бом про християнську віру. Приходить Жеривол, просить у князя жертви ідолам. Володимир пропонує жерцю посперечатися з грецьким філософом про віру, і Жеривол виявляє тут повне неуцтво. Володимир приймає хрис­тиянство; воєначальники Володимира проганяють жерців, нищать ідолів. Закінчується драма хором апостола Андрія з янголами.)

3.     Композиція твору. (Драма складається з п’яти актів, пролога й епілога. На­писана силабічним 13-складовим віршем.)

4.     Гостра політична спрямованість драми. (П’єса пройнята мотивом бороть­би неуцтва і просвіти. Використовуючи релігійно-історичний сюжет, автор наголошує на прогресивних ідеях, які несла освіта. У п’єсі — спроба по­казати психологічний конфлікт у свідомості Володимира, його вагання й утвердження нової віри, в особі Володимира відтворено окремі риси діяль­ності Петра І та його реформ.)

III.     Значення п’єси «Володимир» Ф. Прокоповича. (Автор п’єси «Володимир» ви­явив себе як передова людина свого часу. Він вклав у твір прогресивні ідеї, пропаганда яких становить тут чи не найбільшу цінність. Він підтримує ре­форми Петра І, прихильно ставиться до науки, освіти, бореться проти застою духовного життя, проти рутини, за прогрес і просвіту.)



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 231 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz