ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Український фольклор - джерело творів М. В. Гоголя на українську тематику

Твори М. Гоголя відзначаються надзвичайною оригінальністю, красивою пое­тичною мовою та неповторним стилем. Одним із найважливіших джерел, що пле­кав його творчість, був чудовий український фольклор.

Дитячі та юнацькі роки майбутнього письменника відзначені його глибокою цікавістю до народу та природи України, її героїчного минулого. Письменника ще з дитячих років підкорили і неповторна краса природи, й краса поетичного світу українських легенд, пісень, дум, живого народного слова. «Пісні для України — все: і поезія, й історія, і батьківська могила», — писав Микола Васильович.

1831 року виходить перша збірка творів Гоголя «Вечори на хуторі біля Ди- каньки», у якій письменник яскраво й мальовниче відтворює пейзажі української природи, творчо використовуючи народні легенди й перекази, які збереглися у пам’яті українського народу. З великим мистецтвом сполучаються у повістях реа­лістично-побутові та романтично-казкові мотиви.

Ліричний образ України — реальність. У «Вечорах» М. Гоголь правдиво ство­рив ліричний образ України, описавши деталі побуту і звичаї українців, майстерно змалювавши пейзажі української землі. Гут зображено і український народ через образи конкретних героїв, наділених найкращими якостями — любов до рідного краю, почуттям гідності, живим розумом, людяністю, шляхетністю. Дуже цікава і форма подання матеріалу у «Вечорах» — казковість. Казкова форма дала письмен­нику певну свободу, і цим викликане її використання в першу чергу. Крім того, елементи казки, демонологїї завжди дуже точно відображають ментальність наро­ду. Саме тому Гоголь вводить до своїх повістей чортів, відьом, русалок. Але й ці казкові герої представлені своєю побутовою, часом смішною стороною. Га й по­водяться фантастичні герої, як люди: відьми у пеклі, куди потрапляє запорожець у «Зниклій грамоті», грають у карти, ще й обдурюють одна одну; чорт з «Ночі перед Різдвом» — боягуз, здатний лише на дрібні капості. Зображуючи казкових персо­нажів у знижено-побутовому вигляді. Гоголь сміється із забобонів, закликає ста­витися до життєвих явищ з гумором і добротою. Звертаючись до усної народної творчості. Гоголь використовує гумор у побутових та фантастичних сценах.

У повісті «Ніч перед Різдвом» перед очима читачів постають картини коляду­вання парубків, їхніх розваг, та, звичайно, згадується обов’язковий у народних ле­гендах біс, якого обдурює коваль Вакула.

Багато рис, образів та порівнянь у «Вечорах» взяті з народних пісень та укра­їнських дум: плач та стогін Катерини над тілом убитого чоловіка («Страшна пом­ста»), порівняння битви з кривавою обіднею, образ козачки, яка, плачучи, про­воджає сина на війну тощо.

Витоки українського фольклору, його романтична умовність помітні і в опові- 334

 

данні «Вечір проти Івана Купала», де письменник змальовує народну легенду про те, що уночі проти Івана Купала цвіте квітка папороть і відкриваються скарби.

Здобувши золото за допомогою сатани (Басаврюка), який намовив його убити брата своєї коханої, герой оповідання Петрусь у муках теж гине. Зв’язок з «нечи­стою силою» автор трактує як метафору злодіяння.

Тема історичної долі України, її героїчної боротьби за національну незалеж­ність та самобутність, за єдність усіх земель змальовується у повісті «Страшна помста» у плані народно-поетичної балади, де реальність дивно переплітається із казково-фантастичним переказом.

Отже, витоки творчості Миколи Гоголя — в українській культурі, українсько­му дивному фольклорі. Українець за походженням, Микола Васильович Гоголь добре знав українські народні казки, пісні, бувальщини й майстерно використо­вував їх у своїх творах.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 1843 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz