ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Перші поетичні твори Шевченка баладного та елегійного жанрів

I.      Різноманітність жанрів ранньої лірики поета. (Ранні твори Шевченка різнома­нітні щодо жанрів: це ліричні вірші, балади, поеми.)

II.     Т. Г. Шевченко — творець багатьох дорогоцінних перлин ліричної поезії.

1.     Балади раннього періоду. їх тематика. («Причинна» — перший поетичний твір Великого Кобзаря. (Балада поєднує в собі елементи романтизму й ре­алізму. Головний образ балади — дівчина, яка виглядає свого коханого. В бурхливу ніч, коли «реве та стогне Дніпр широкий», блукає в гаю дівчи­на, «причинна», виглядаючи «козаченька молодого, що торік покинув» і не повертається. Затихла буря. Світить місяць. З Дніпра повиринали русалки, побачили дівчину й залоскотали. А вранці повернувся козак, знайшов під дубом мертвою свою милу і сам покінчив життя самогубством. Читача при­вертає ідея вірності козака і дівчини, яка майстерно втілена у баладі. Міс­тичність, захоплюючий сюжет, описи природи роблять баладу художньо довершеним твором поетичного мистецтва.)

2.     Балада «Тополя». (В основу цього твору лягло народне повір’я в перетво­рення дівчини чи молодої жінки шляхом ворожбитства або прокльону на тополю. У баладі більш загострений соціальний конфлікт. Дівчина кохає козака, чекає його з походу, а мати готується видати її заміж за багатого. Дівчина готова краще вмерти, ніж вийти за нелюба. Зілля, що дала їй во­рожка, перетворює її на тополю. Цій баладі властива поетичність, глибока схвильованість, ліризм.)

3.     Балада «Лілея» — одна з найкращих балад раннього періоду творчості по­ета. (У «Лілеї» Шевченко порушує вже не тему нещасливого кохання, а проблему моральних стосунків. Дівчина-байстря ще в ранньому дитинстві переживає тяжку драму — смерть матері. Ненавидячи злого пана, селяни- кріпаки мовчки зносять знущання, а коли кріпосник виїжджає за кордон, весь свій гнів виливають на його позашлюбну дочку. Хоча дівчина ще зо­всім юна і ніякого аморального вчинку не зробила, її остригають як по­критку, плюють, знущаються, а в люті морози не пускають навіть погріти­ся. Смерть нещасної тільки на совісті селян. Тому, ставши квіткою, вона прощає, але водночас не може забути цим людям того, що з нею зробили.)

4.     Балада «Утоплена». (У баладі протиставляються образи дочки й матері. Старіюча, колись гуляща, вдова настільки ненавидить дочку-байстря за її молодість і вроду, що вирішує звести Ганну зі світу під час купання в став­ку. Злочин вдається, але й сама винуватиця Ганниної смерті гине. У ро­мантичному дусі Шевченко показує смерть Ганниного нареченого, який вдається до самогубства, не в змозі далі жити без коханої.)

5.     Художні особливості балад Шевченка. (Всі балади Т. Шевченка побудова­ні на реальному ґрунті, мають реалістичну основу, фантастичні ж мотиви посідають порівняно незначне місце. Фантастика балад фольклорного по­ходження. У Шевченкових баладах немає страхіть, відсутня містика. Цим вони відрізняються від балад його попередників і сучасників.)

6.     Вірш-елегія «На вічну пам’ять Котляревському». (У вірші «На вічну пам’ять Котляревському» Шевченко виклав свої літературно-естетичні погляди.

Твір побудований за принципом паралелізму. Вітер гойдає гніздечко со­ловейка, що колись тут щебетав. Замовк і Котляревський, сиротами поки­нувши і гори, і море. Свого попередника Шевченко називає батьком, коб­зарем, орлом. Високо цінує Котляревського за те, що він співав для народу та про народ.)

7.     Вірш-послання «До Основ’яненка». (Поезія «До Основ’яненка» вся про­йнята духом запорозької минувшини, але спрямована вона в сучасність: автор промовляє до національної свідомості нині сущих українців, до їх­ньої честі й гідності. Нація, яка має такі пісенні скарби (а це жива історич­на пам’ять нації), не може загинути. Отже, українці, пишайтеся:

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава.

Слава України.)

НІ. Ранні поетичні твори Шевченка — великий творчий успіх митця. (Рання по­езія Т. Шевченка викликає захоплення, ці твори стали справжніми перлинами української поезії, вони й досі бентежать серця наших співвітчизників.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 771 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz