ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образ Яреми (за поемою Т. Шевченка «Гайдамаки»)

I.      Захоплення Т. Шевченка героїчними подвигами народних повстанців. (У низ­ці своїх ранніх творів Шевченко оспівав героїчне минуле українського народу, його боротьбу проти загарбників за волю й незалежність. Поема «Гайдамаки» змальовує картину селянського повстання, відомого в історії під назвою «Ко­ліївщина».)

II.     Ярема Галайда — яскравий представник повсталого народу.

1.     Соціальне становище героя. (Наймит, «сирота убогий», у якого немає рід­ні, він не має навіть прізвища. Щоб записати в реєстр. Залізняк пропонує назвати його Голиш, або Бідою, а потім зупиняється на прізвищі Галайда, що означає бездомний, бродяга.)

2.     Рабська покірність Яреми-наймита. (Він наймит, попихач, один із тих, хто найбільше терпів гніт, кривду, не звертав уваги на образи та лайку.)

3.     Ярема Галайда — народний месник. (Коли настав час народного виступу, Ярема йде в перших лавах повстанців. Захоплений хвилею повстання, цей сирота убогий стає героєм, захисником потоптаних прав, непримиренним ворогом панів.)

4.     Відданість Яреми боротьбі проти ненависного ворога. (Кривда, якої зазнав Ярема — конфедерати викрали його кохану Оксану — подвоїла його завзя­тість, його сили й ненависть до ворогів. Та штовхають його до дії не осо­бисті, а національні інтереси. Він мститься за весь український народ, мріє завдати панам такої муки, щоб аж пекло застряслося. Свідомість свого сус­пільного обов’язку керує вчинками Яреми.)

5.     Щирість та глибина кохання. (Яремі властиві не тільки героїчні риси бор­ця, а й ніжність серця. Глибиною й відданістю відзначається його кохання до Оксани.)

III.     Ярема — узагальнений образ пересічного гайдамаки. (Ярема Галайда — не іс­торичний, а узагальнений образ учасника Коліївщини. Це реалістичний образ, поданий у романтичному дусі. Він мужній, сміливий, відданий народові, силь­ний і відважний. Колишній наймит-попихач, він знаходить свою долю в табо­рі повстанців. Після поразки повстання Ярема не гине. І це надзвичайно важ­ливо: такі, як він, мають передати наступному поколінню естафету священної боротьби за волю — естафету, перейняту від попередніх борців.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 155 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz