ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 39
Гостей: 39
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Роль П. Куліша у літературній, громадській та культурницькій роботі на шляху духовного відродження нації

I.      Багатогранна діяльність П. Куліша. (П. Куліш — надзвичайна постать в укра­їнській літературі. Ця людина поєднала у собі поета, прозаїка, історика, етно­графа, перекладача й педагога, літературного критика, філософа, а в юності — навіть художника. Куліш — людина енциклопедичних знань.)

II.     Внесок П. Куліша в розвиток української літератури та культури.

1.    Провідні теми творчості П. Куліша. (Провідною темою творчості письмен­

ника була тема соціальної і національної долі українського народу, його мови, культури.)

2.    П. Куліш — творець першого в українській літературі історичного роману.

(«Чорна рада» — перший український історичний роман. В основу його покладені реальні історичні події, що відбувалися в Україні. Головним мотивом роману є боротьба за гетьманську булаву після смерті Богдана Хмельницького. Це дуже складний час в нашій історії, відомий ще як пе­ріод великої Руїни.)

3.    Мовознавча діяльність П. Куліша. (П. Куліш — автор першого українського

фонетичного правопису, він створив український буквар і першу «Грама­тику» для навчання дітей рідної мови, уклав першу збірку «Сільської біблі­отеки для українського читача».)

4.     Перекладацька діяльність митця. (Куліш здійснив переклад Біблії україн­

ською мовою, перекладав твори Шекспіра, Байрона тощо. Завдяки його таланту і дивовижній працездатності українське письменство збагатилося численними перлинами світової літератури, він також був першим україн­ським критиком-професіоналом.)

5.     Куліш — фольклорист і етнограф. (У Петербурзі він опублікував двотомну

фольклорно-історичну етнографічну збірку «Записки о Южной Русі», про яку Шевченко висловився так: «Пречудова і благородна праця. Брильянт в сучасній історичній літературі».)

6.     Видавницька діяльність митця. (Куліш засновує разом з братом дружини

Василем Білозерським україномовний журнал «Основа», в якому побачили світ його нариси з історії України — «Хмельниччина» і «Виговщина». Цій діяльності він присвятив усього два роки, адже за цей короткий час зумів об’єднати навколо себе чимало світлих талантів України, опублікувати їхні твори і цим заявити всій імперії, Європі: українська література, незважаю­чи на дикі заборони, живе, бореться, дух українства не знищений.)

III.     Українська національна ідея Куліша. (П. Куліш — один із перших будите- лів національної свідомості українців. Він сповідав ідею державності України, прагнув об’єднати українське громадянство навколо ідеї національно-культур­ного відродження, сприяє формуванню української літературної мови, згурту­ванню національної інтелігенції.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 162 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz