ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Життя - як спалах (ЖИПЕВИЙ І творчий шлях Івана Липи)

Іван Липа — письменник-борець. (І. Липа — суспільно-політичний діяч, письменник, лікар, один із найвидатніших ідеологів українського визвольного руху. Літературний псевдонім письменника — Петро ПІелест.)

Подпись: II.Заснування І. Липою таємного товариства «Братства Тарасівців». (І. Липа — організатор та автор програми «Братство Тарасівців» — першої організації, яка поставила своєю метою досягнення незалежності України. 1890 року І. Липа разом зі своїми однодумцями Б. Грінченком, М. Вороним та іншими студен-

тами харківських вузів поклялися на могилі Шевченка у Каневі до загину бо­ротися за національне визволення українського народу.)

1.     Внесок «Братства Тарасівців» у розвиток українського національного ви­звольного руху. («Братство Тарасівців» утворило «Молоду громаду», до якої увійшло 20 студентів. Вони зібрали бібліотеку нелегальних видань, готува­ли ці видання до друку, виступали з політичними доповідями, листувалися зі своїми однодумцями з Галичини.)

2.     Програма «Тарасівців». (Автором цієї програми став І. Липа. «Тарасівці» проголошували передусім єдність та соборність усієї України, «розбити ро­сійські кайдани, домогтися для українського народу національної свободи. Україна Австрійська та Україна Російська однаково нам рідні». У спеціаль­ному розділі програми зазначалося, що необхідно ввести українську мову у суспільно-політичне життя, культуру, освіту. Наголошувалося, що тільки матеріально забезпечений народ може добре піклуватися про національно- просвітні справи.)

3.     Розгром «Братства Тарасівців». (1893 року Братство було розгромлене царськими жандармами. Іван Липа разом з друзями-однодумцями був за­арештований. Після тридцятимісячного ув’язнення ще три роки жив під наглядом поліції у Керчі. Закінчивши у 1897 році навчання в Казані, прак­тикує лікарем на Херсонщині і в Полтаві, пізніше переїхав до Одеси.)

4.     Громадська робота. (Крім лікарської практики, І. Липа займається і гро­мадською роботою: побудував лікарню для незаможних мешканців, орга­нізував видавництво «Одеська літературна спілка», видавав альманах «Ба­гаття», тісно співпрацював з «Просвітою». У 1918 році був призначений українським комісаром Одеси. У 1919 році в уряді УНР став міністром ві­росповідань, юстиції, охорони здоров’я. У 1920 році входив до складу ко­місії з підготовки Конституції УНР.

Помер І. Липа 13 листопада 1923 року у м. Винниках біля Львова.)

5.     Літературна діяльність І. Липи. (Іван Липа залишив велику літературну спадщину: повісті, оригінальні фантастичні оповідання та притчі, леген­ди, байки, казки для дітей. Найвідоміші з них: «Мати», «У невідому путь», «Близнята» та інші, які становлять цікаву сторінку в історії української лі­тератури.)

III.     «Чи то щастя людей у мізерних забавах і пристрасних задоволеннях?» (І. Липа). (Письменник-патріот І. Липа стверджував, що життя — це постійна боротьба, людина в ньому — борець, шлях цієї боротьби — непередбачуваний і невідо­мий, тому слід кожному готувати себе до життя у прекрасному, але жорстоко­му світі. І ще необхідно пам’ятати: мізерні забави і пристрасті не можуть зро­бити людину щасливою. Наше призначення — залишити після себе добрий слід на Землі. Своїм життєвим подвигом І. Липа переконливо довів це.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 148 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz