ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Змалювання типових рис українського національного характеру у романі І. Багряного «Тигролови»

Іван Багряний, письменник-емігрант, у романі «Тигролови» показав Європі образ українця, представника зневаженої нації, яку розтинали жахливими голодо­морами, драконівськими репресіями, але вбити не змогли. «Тигролови» — роман не автобіографічний. Але негаразди і страждання самотньої людини в непрохідній тайзі не вигадані Іваном Багряним, а ним самим пережиті. При змалюванні життя українців у Сибіру письменник використав власні враження від відвідин Зелено­го Клину. Тут живуть українці, колишні втікачі й вигнанці, які були колись роз- куркулені радянською владою. У Зеленому Клину вони створили свій український світ, наповнений чистотою і гармонією. «І назви наші люди подавали тут свої, су­муючи за рідним краєм», — розповідала Катерина Сірко. Ця родина зберегла пра­вославну віру і рідну мову. Сірки жили, дотримуючись народних звичаїв та тра­дицій. І самі вони мужні, горді, упевнені, волелюбні. Велике враження справила на Григорія і зустріч з іншими вихідцями з України — сім’єю Морозів: «Всім такі, лише одним не такі — поглядом, життєвим тембром, іншою якістю».

Дотримується народної моралі й головний герой твору Григорій Многогріш­ний. Навіть маючи дозвіл Наталки узяти коня, він не робить цього і бере лише харчі, сірники і жменю набоїв. Суто українська вдячність за гостинність і доброту примушує його повернутися до Сірків, щоб належно подякувати і розпрощатися. Як бачимо, звичаї, традиції, засновані насамперед на ментальності українського народу, який відзначається доброзичливістю, гостинністю, совісністю, показані не даниною, віками усталеною, а дійовою спонукальною силою.

Роман «Тигролови» спроектований не тільки в сучасне авторові, а й на ми­нуле та майбутнє. Образи українців — представників колись славних козацьких родів Многогрішних, Сірків, Морозів — не просто типові, вони — яскраве під­твердження, що генеалогічне дерево не втратило сили через століття, що в жилах нових поколінь тече така ж гаряча, непокірна козацька кров. А поки є серед нас українців такі люди, як Григорій Многогрішний, Сірки й Морози, нація не ви­черпала своїх можливостей у боротьбі з ворогами. Вона може духовно відродити­ся і самоствердитися.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 104 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz