ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образи-символи у романі І. Багряного «Тигролови»

Ще до виходу свого першого великого прозового твору «Тигролови» Іван Ба­гряний був відомий як поет-романтик. У його віршах часто можна знайти обра­зи-символи. В прозових творах він теж використовує символи, які допомагають виразніше окреслити предмет, дати йому характерну оцінку.

Особливу, знакову символіку бачимо ми і в романі «Тигролови». Перший роз­діл роману називається «Дракон». Це потяг, який везе на заслання на далекий Схід в’язнів. Вилетів цей дракон не з китайських казок, не з гір Тибету — він знявся з центру країни мрій і чудес і летить через простори величезної країни, сі­ючи високо в небо іскри і сморід. Шістдесят коробок-вагонів нагадують шістдесят суглобів. Спереду — велетенська голова — потяг з двома прожекторами, що, мов очі двоокого циклопа, шукають дорогу, ззаду на тендері прожектор — довгий вог­няний хвіст. Кожен вагон-суглоб ощирився, наїжачився гострими багнетами. Цей дракон не випустить зі свого зажерливого черева жодну свою жертву. Назвавши потяг драконом, письменник досягає головного — цим образом-символом він по­казує жорстокість тоталітарної машини, яка створює такі ешелони-дракони, що уособлюють приреченість народів СРСР на винищення.

Символічна і сама назва роману «Тигролови». Спочатку роман мав назву «Зві­ролови», яка точніше характеризувала весь твір і авторську ідею. Звіролови — це ті, що заганяють людину, як звіра, в клітку і перевозять туди, де, як їм здається, вони будуть у безпеці. Звір у клітці може рикати, скреготіти зубами, але він не зможе дістати своїх мучителів. Особливо страшно, коли люди поллють одне на одного, забуваючи про жалість, доброту, порядність.

Символічність відчувається у прізвищах героїв твору. Свого головного героя Іван Багряний назвав Многогрішним не за якісь його гріхи. «Гріх» у Григорія був один — він дуже любив Україну. Прізвище Многогрішний мав славний предок Григорія — гетьман України, який відверто висловлювався проти політики Моск­ви, проти її імперських зазіхань. Дем’яна Многогрішного піддали тортурам, за­судили до страти, яку було замінено на довічне заслання. Через багато років його далекий нащадок повторив шлях гетьмана. Родина Сірків теж мала своє давнє ко­ріння серед запорожців, які воювали, захищали Україну від ворогів, плавали за моря в далекі країни. Отже, Многогрішний, Сірки — це прізвища, що характери­зують своїх носіїв і символізують незнищенність української нації.

Роман «Тигролови» — це протест проти порушення елементарних прав люди­ни. Держава, яка має такі потяги-дракони, не може поважати прав людини, захи­щати честь своїх громадян.

Іван Багряний, романтик у душі і творчості, в романі «Тигролови» не знайшов жодного доброго слова для визначення суті тоталітарного режиму. Це твір-пере- сторога наступним поколінням українців бути пильними, щоб не котилися шля­хом подібні потвори.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 873 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz