ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Тигролови» І. Багряного - авантюрно-пригодницький роман

Іван Багряний увійшов в історію української літератури не тільки своїм на­пруженим, емоційним стилем художньої мови, не тільки сміливістю своїх думок та безкомпромісністю їх викладу, коли йшлося про правду та про совість автора, а й тим, що розвинув новий жанровий різновид у нашій літературі — авантюрно- пригодницький роман.

Роман І. Багряного «Тигролови» написано 1944 року в Німеччині. Це був пер­ший прозовий твір, написаний в еміграції, який розповів про страшні часи ста- лінщини, радянську систему влади.

В основу роману покладено події тих часів, коли автор перебував на заслан­ні на Далекому Сході. Сюжет твору побудований на «полюванні» майора НКВС Медвина за гордим хлопцем з України Григорієм Многогрішним. Доля Григо­рія — це напружена гостросюжетна розповідь автора.

Пригоди головного героя, його мандри тайгою, переслідування його владою і велике, сильне кохання — це уособлення любові до свого народу, його лицар­ської вдачі.

За жанром «Тигролови» — це романтичний твір з елементами пригодницького жанру. Багато пригод пережив головний герой роману Григорій Многогрішний, але був щасливий, бо бачив не тільки погане, а й хороше в своєму житті, зустрів своє велике кохання. Боротьба добра зі злом у долі головного героя робить твір цікавим, захоплюючим, навіть трохи авантюрним.

Роман «Тигролови» можна умовно поділити на дві частини: Григорій — в’я­зень, що прагне втекти, ризикуючи життям, але не скоритись ворогу, і життя Григорія в українській родині вигнанців. Сюжет цього авантюрно-пригодницько­го твору складається і з розповідей із сивої давнини, і з правдивого зображення дійсності часів сталінізму. І. Багряному вдалося тримати читача в постійному на­пруженні: а що ж буде далі? Вражає і залізна сила волі головного героя, який не один раз мужньо перемагав смерть. Особливо, коли в тайзі, переслідуваний, лежав майже непритомний, до краю виснажений втікач, який зумів ще й ведмедя вбити, і врятувати красуню-дівчину — дівчину своєї долі.

Отже, динамічний сюжет, пригоди і мандри героїв світом, красиве і величне кохання, яке, незважаючи на життєві труднощі, допомагає героям жити і перема­гати — у цьому популярність роману і захоплення ним.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 195 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz