ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Вольтер і історія (на прикладі його твору «Простак»)

Одного разу я узяла до рук філософські повісті і драми французького письмен­ника XVIII століття Вольтера. За життя усі відомі люди в Європі називали його «Фернейським мудрецем» — він мешкав у маєтку Ферней. Письменник і філо­соф усамітнився тут від людей для того, щоб написати свої твори, відомі сьогодні усьому світу, у цих творах Вольтер торкається майже всіх важливих питань люд­ського життя — свободи, справедливості, рівності, кохання, віри. Його саркастич­ний сміх та гострі вислови знав і простий народ, і вищі посадовці, і королі, він долинав з Фернея до Парижа, Константинополя і Петербурга.

Вольтер мав неабиякий розум і знався на багатьох науках, завдяки яким зміг осягнути проблеми, недоступні іншим діячам-сучасникам. Кожне твердження він піддавав сумнівам, відшукуючи її величність Істину. Дуже багато часу він приділяв вивченню історичних фактів, бо розумів, що саме там, у минулому, можна знайти відповіді на питання про майбутнє.

Герой повісті Вольтера «Простак» — юнак Гурон — гарна молода людина, яка з волі долі опинилася у «цивілізації». Його чистий і неосвічений розум не знає історії суспільства, мистецтв і наук. Через історію Гурона Вольтер розповідає іс­торію розвитку усього людства. Вивчаючи у Бастилії серед інших наук історію, юнак доходить висновку: «Гадаю, що народи довгий час були такими, як я, що досить пізно досягли освіченості, упродовж багатьох віків вони думали тільки про теперішній день, минуле їх зовсім не цікавило, а до майбутнього вони були бай­дужі...» Вольтер мовою Гурона каже про нехтування його сучасниками не тіль­ки загальною історією, а й історією своєї родини: «Ніхто не знає, що робив його прадід...», — каже він.

Гурон вивчає п’ятитисячолітню історію Китаю і бачить свідчення існування китайської культури і розвитку там мистецтв і наук: «Цей народ вже п’ять тисяч років тому був єдиний і процвітав...» Єміх Вольтера викликають легенди про по­ходження народів, які, на відміну від китайців, за часи Вольтера приписували собі казкове походження: французи — від якогось Франка, Гекторова сина, римля­ни — від якогось фрігійця, у Єгипті десять тисяч років жили боги, а у Єкіфії — біси, від яких пішли гуни!

у багатьох творах Вольтер торкається історії Франції, яка сповнена жахливих подій, крові і смерті. У драмі «Орлеанська Діва» він насміхається з образу герої­ні Єтолітньої війни Жанни Д’Арк, та так, що Вольтерові сучасники говорили, що поет «насміявся з Жанни, обійшовся з нею більш жорстоко, ніж єпископ міста Бове, який спалив її на багатті». Так, Вольтер показав її у дуже фривольних сце­нах, та сміявся він не з дівчини з народу, яка вірила у свою патріотичну місію, відвоювала Францію і без страху дала себе спалити заради віри і Франції. Він смі­явся з того, як спотворили її звитягу церковні проповідники, які оголосили її свя­тою після того, як спалили. Ця поема не завадила французам любити свою Жан- ну, проте похитнула підвалини віри французів у безгрішність церкви.

Гурон у «Простаку» понад усе зацікавився історією стародавнього Риму — «це видовище захопило його душу», — каже Вольтер. Гурон «полум’янів, замилував- шись народом, яким протягом семи століть володіла захоплива пристрасть до сво­боди і слави». Однак після читання історичних книг світ почав здаватися Гурону дуже ницим і злим. «Історія — це насамперед картина злочинів і нещасть. Натов­пи людей зникають на її завеликій сцені. Діючими особами стають порочні чес­толюбці. Історія, мабуть, тільки тоді цікава, коли є трагедією, яка дуже втомлює, якщо її не живлять пристрасті, злодійства та великі негоди...»

Що ж, над деякими думками великого філософа цікаво замислитися й сьогодні.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 202 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz