ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Фауст» Гете як філософське осмислення боротьби добра зі злом

I.      Боротьба добра і зла як вічна тема в літературі. (Добро і зло є вічними темами, які розглянуті в художній літературі. У геніальних творіннях народів — каз­ках — добро завжди перемагає зло.)

II.     «Фауст» Гете як філософське осмислення боротьби добра зі злом.

1.     Бог як утілення добра. (Бог і Мефістофель сперечаються про добро і зло і про те, чий бік обере доктор Фауст. Бог у Гете вірить у добро людської душі, навіть самої розбещеної, навіть у добро душі останнього злодюги і має надію, що людина здатна відрізнити добро від зла і обрати добро.)

2.     Фауст як втілення добра і зла. (У «Фаусті» втіленням добра і зла є Фауст, доктор і науковець, який мріє про пізнання Всесвіту. Його душа — душа земної людини — поле битви між добром і злом. Фауст пояснює своєму другові Вагнеру: «У мене в грудях дві душі живуть, між себе вкрай не схо­жі — і ворожі...»

Гете вбачає за добро для людства саме той шлях, який обрав Фауст — це шлях наукового пізнання. Та інколи пошуки знання призводять до неочі- куваних наслідків і замість добра виникає зло. Кохання Фауста і Маргари- ти могло б стати добром, але Фауст занадто закоханий у науку. Маргарита гине. Фауст для Бога і Мефістофеля — лише матеріал для досліду.)

3.     Мефістофель як втілення зла у «Фаусті». (Мефістофель говорить про себе так: «Я тої сили частка, що всім бажає злого, та вічно творить добре...» Спокушаючи Фауста, Мефістофель показує йому різні сторони людського життя, усі його радощі, за які будь-яка людина мала б продати свою душу. Радощі від пияцтва, грошей, від кохання не спокушають Фауста. Зла сила Мефістофеля допомагає Фаусту побачити і зрозуміти світ, та Фауст твер­дий у своїх намірах, він не збирається віддавати злу свою душу. Врешті- решт Мефістофель зазнає поразки, так і не домігшись свого.)

III.     Чи є боротьба добра зі злом вічною? (Гете не дає відповіді на це запитання. Він вказує на те, що є суцільним злом у світі — абсолютну владу, людську ту­пість, лицемірство. Кохання, знання, справедливість — усе це, на думку Гете, є добром. Фауст виграє цю битву, але і Бог-Добро і Мефістофель-Зло вічні, тож боротьба між ними топитиметься вічно і вічною проблемою кожної люди­ни буде — чий бік прийняти. Добра чи Зла?)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 190 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz