ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Ех, яблучко!..»: вітамін чи символ?

1 Яблуко у народних висловах. (Яблуко у народних висловах має багато різних значень. Воно є образом дитини, а яблуня — образом родини у вислові «Яблу­ко від яблуньки далеко не відкотиться». Вислів «Немає де яблуку впасти» ма­лює суцільну тісняву.)

1.     Яблуко як символ у давній міфології та казках. (Яблука — чарівні плоди, зна­йомі з міфів і казок. Широко відомий міф про Адама і Єву та яблуко з Райсько­го саду. Яблуко, символ спокуси з дерева пізнання стало початком людсько­го життя, символом кохання і життєдайної сили Землі. У міфі про Афродіту і Паріса, який віддав їй яблуко як символ її жіночої краси, чим і розгнівав усіх інших. Яблуко у відомій казці братів Грімм про Білосніжку (або у пушкінській «Казці про мертву царівну») — це спокуса, яка призводить до злих наслідків. У міфі про яблука Гесперід Еврісфей посилає Геракла дістати для нього три яблука.)

2.     Яблуко як символ натхнення. (Яблуко відіграло важливу роль у наукових зна­хідках англійця Ньютона, який за легендою винайшов «закон всесвітнього тя­жіння» під час відпочинку під яблунею.)

3.     Яблуко як символ стійкості народу. (У драмі Ф. Шиллера «Вільгельм Телль» яблуко є символом стійкості і сміливості народного ватажка Вільгельма Тел- ля. Він змушений стріляти у яблуко, яке тримає на голові малий син лучника. Яблуко — це остання образа, яка стає приводом до того, щоб перестати дума­ти тільки про себе і не втручатися, вважати, що біда обійде, якщо її не чіпати. Яблуко у драмі Шиллера — той останній аргумент для народного героя, який допомагає йому зробити свій вибір.)

4.     Яблуко як символ зникнення дворянських садиб. (Образ антонівських яблук у дворянській садибі, запах, який неможливо зберегти, можна лише пам’ятати про нього. У творі І. Буніна «Антонівські яблука» є символом зникнення дво­рянських садиб та маєтків. «Запах антонівських яблук зникає з поміщицьких садиб...» — пише Е Бунін. У нього яблуко — символ врожаю, достатку, щас­ливого, простого сільського життя.)

5.     Яблуневий сад як символ світлого майбутнього. (У знаменитому фільмі О. Дов­женка «Земля» яскравий образ яблук використаний як символ продовження життя, його радощів та повноти. У відомій радянській пісні є слова про те, що «і на Марсі цвістимуть яблуні». Е(ей образ використаний як символ надії на світле майбутнє, яке чекає на людство завдяки людям, що можуть перетворити навіть нежиттєздатну планету Марс на прекрасний сад.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 139 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz