ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 47
Гостей: 47
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Проблематика драми Ф. Шиллера «Вільгельм Телль»

Е «Вільгельм Телль» як народна німецька драма. (У драмі «Вільгельм Телль» Ф. Шиллер звертається до подій з історії Швейцарії, а саме до сторінок, пов’я­заних із боротьбою маленької гірської країни із загарбниками. Та це був тільки привід для важливої розмови з глядачем про актуальні проблеми життя німців, живий приклад єдності швейцарців, гідний наслідування.)

2.     Поетизація боротьби за національну незалежність і свободу особистості. (Шиллер поетизує народне життя та своїх героїв, які здатні мобілізувати себе заради свободи своєї землі, полишити свої домівки і родини заради найголов­нішого у житті. Лісоруби, рибалки, мисливці стають силою, яка може пере­могти будь-яких поневолювачів. Шиллер змальовує героїв з народу, які очо­люють боротьбу.)

3.     Проблема народного ватажка: Ееслер чи Вільгельм Телль? (Вільгельм Телль — історичний персонаж, який був оспіваний у національному фольклорі. Полі­тичні події перетворюють одинака на патріота, борця за свободу свого народу.

 

Він довго вагається, думає тільки про свої інтереси, однак випадок з яблуком на голові у дитини, у яке треба стріляти, переповнює чашу його терпіння. Гес- лер, імперський намісник, обтяжений владою, — саме той, хто дає наказ стрі­ляти у яблуко. Він жорстокий і підступний, для нього люди нічого не варті. «Для цих людей ще надто я ласкавий владар...», — каже він.)

Подпись: 5.Проблема ставлення до народу. Народ чи юрба? (У драмі Шиллера «Вільгельм Телль» відтворений процес перетворення юрби, яка складена з одинаків, що бояться за свої родини та добро, на армію героїв, здатних захистити себе і свою землю. Роль, відведена юрбі у драмі XVII і XVIII століть, до Шиллера, інша. Народ того часу — пасивна маса, залежна від ватажків та володарів.) Еволюція образу Вільгельма Телля — від пацифіста до народного месника. (Якийсь час Вільгельм не відповідає на виклики часу, бо вважає, що можна якось пересидіти лихі часи. Однак усе, що він бачить навкруги, сприяє його перетворенню на народного ватажка. Він розумний і може очолити боротьбу проти завойовників. Та зустрівши Парриціду, який вбив свого дядька-імпера- тора, засуджує його як батьковбивцю та царевбивцю. Він показує різницю між собою і Паррицідою: «Як ти посмів криваву честолюбність рівняти з самоза­хистом отцевим?» і наголошує: «Помстивсь я за святу природу, ти ж зганьбив її — тут спільного немає: Ти — вбивця, я ж — захисник прав священних...») Значення народної драми «Вільгельм Телль» для національно-визвольної бо­ротьби за незалежність.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 596 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz