ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 41
Гостей: 41
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Гротескові персонажі у повісті-казці Е. Т. А. Гофмана «Малюк Цахес»

Німецький письменник-романтик Ернест Теодор Амадей Гофман назвав свою казку про Малюка Цахеса «невибагливим жартом, легко начерканим задля скоро- минущого розважання». Та читачі усього світу «розважаються», із цікавістю читаю­чи її уже два століття! Коли починаєш читати казки Гофмана, навіть і не здогадуєш­ся, що зіткнешся з іронічним зображенням героїв. Іронія звучить в авторській мові Гофмана, який піддає усе сумніву, запереченню. Одна з найгостріших барв іронії Гофмана — гротеск. Гротескові персонажі Гофмана з одного боку створюють спо­творене та жахливе враження, з іншого — комічне, комедійне. Кожний з персона­жів втілює в собі якесь окреме явище, згущене, сконцентроване в образ.

Одним з головних гротескових персонажів є Малюк Цахес — з одного боку реальний потворний хлопчисько, з іншого — фантастична істота, створіння ча­рів феї Розабельверде. Він огидно верещить і нявкає. Його верещання робиться іще потворнішим, коли про нього починають говорити, що він прекрасний і ро­зумний. Романтичний Гофман вдається до надмірних перебільшень у змалюванні

Цахеса. «Пуголовок з ніжками павука», «чудовий Цинноберик», Цахес у Гофмана уособлює всемогутність Золота. Ставши першою особою в князівстві Керепес, він перетворюється на кумира публіки, яка одноголосно схвалює Цахеса як найкра­щого поета і музиканта — «божественний Циннобер!», «геніальний композитор!». Не дарма ім’я Цахеса стало художнім узагальненням, символом.

От людина, яка стоїть на чолі князівства Керепес — князь Барсануф, наступ­ник Пафнуціуса Великого. Він вважає себе не більше і не менше, як «батьком ві­тчизни», чомусь ненавидить фей і чаклунів і виганяє їх з країни — і разом із ними казку, чари, фантазії. Його великі пристрасті — золота горілка з Данцига та наго­роди. Це він — автор нового ордена Зелено-плямистого Тигра з двадцятьма діа­мантовими ґудзиками. Він — уособлення чиновницької недалекоглядності і при­земленості, робить з духовного карлика міністра взірець для усього князівства, а потім не може навіть побачити того міністра у реальному карликові. Винними за все, що коїться навколо, Барсануф вважає оточуючих, а не самого себе, і щедро роздає покарання.

Іще один чиновник — пихатий барон Претекстатус, який, власне, і підштовхнув фею Розабельверде на жахливе чаклунство, що призвело появу культу Цахеса у кня­зівстві. Він був настільки пихатий, що, як каже Гофман, він сумнівався, «чи здатна очолити притулок панна, яка не може вказати предків хоч би до тридцять другого коліна...» — і наказав феї змінити ім’я хоч би на Рожа-Гожа... Барон має «освіту», єдиною радістю від якої є вміння розбірливо писати французькими літерами.

Так само пихатий і професор Мош Терпін, «генерал-директор природничих справ», який займається лише тим, що піддає цензурі та ревізує сонячні й місячні затемнення і передбачає погоду. Отримуючи найкращих птахів і звірів з князів­ських лісів, професор... смажить їх «для дослідів». Терпін навіть займається «на­укою», пише трактат про те, чому вино має інший смак, ніж вода.

Хтось з великих сказав, що людство розлучається зі своїм минулим, коли смі­ється. Добре було б, якби прочитавши великого німця Гофмана, людство ось так, граючись, усміхаючись від його дотепів, дивакуватих персонажів, розлучилося б із культом особистості, низькопоклонством, плазуванням, пихою, марновірством — усім, що заважає йому жити.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 166 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz