ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Матеріальний світ казкових персонажів Е. Т. А. Гофмана (на прикладі повісті-казки «Малюк Цахес»)

Яка ж це чарівна і світла казка, що написав Гофман! Яка вона весела, яскра­ва і щаслива! Як у всіх казках, у ній усе закінчується добре, зло покаране, добро винагороджене... Як вражає своїми казковими деталями світ Гофмана, населений чарівниками і феями! Кожний свій образ Гофман, письменник-романтик, змалю­вав так, щоб персонаж запам’ятався надовго.

Романтичні казкові персонажі і мають бути саме такими, як у Гофмана: при­мхливими, таємничими, іноді зловісними, загадковими, чудесними, навіть міс­тичними. Читач одразу і не усвідомлює, що замість доброї феї на нього чекає зла відьма, а простий жук з реального світу перетвориться на фантастичну золоту тварину... Для кожного свого персонажа Гофман створює свій, особливий світ — одяг, предмети, навіть звуки.

Феї і чарівники у цій казці літають у повітрі, коли їм заманеться, позапрягав­ши у візки голубів, лебедів, навіть крилатих коней. Фея Розабельверде від початку є незрозумілим читачеві персонажем: наче б то робить добру справу, допомагає малій потворі, але від того все у князівстві летить шкереберть. За чутками, там, де проходила Розабельверде, скисає молоко, а чабан навіть бачив її на мітлі! Чи то фея, чи то відьма?.. Фея казково вдягнена: вона з’являється спочатку у довгій чор­ній сукні, сховавши обличчя під серпанком, перетворюється на метелика, миш­ку, чудернацьку комаху, потім у осяйному білому вбранні, підперезана блискучим діамантовим поясом, з білими і червоними трояндами в чорних косах. Перебува­ючи в доктора Альпануса, фея втрачає чарівного гребінця, яким треба зачісувати чарівні золоті волоски на голові потворного Цахеса.

Чарівний доктор Проспер Альпанус, якого вважають «мало не другим Каліо- стро», майже по-китайському вдягнений, із пишним беретом і плюмажем на го­лові. Він їздить у кареті-мушлі з блискучого кришталю, з-під коліс лунають ча­рівні гармонійні звуки. У золотій упряжці — два сніжно-білих однороги, замість візника — золотий фазан, який тримає у дзьобі золоті віжки, а ззаду великий зо­лотий жук, котрий махає крильцями, створюючи прохолоду. Він живе у невели­кому двоповерховому будиночку, де за швейцара — золотавий страус, а у кімнатах дивні тварини... Доктор володіє чарівними каталогами із кольоровими гравюрами найхимерніших потворних чоловічків. Саме з них Альпанус дізнається про те, що Цахес просто зачарований феєю Розабельверде чоловічок.

Іще один чарівний предмет — магічне свічадо, у чарівному диму якого студент Бальтазар бачить свою наречену Кандіду поруч із потворним Цахесом.

Усе це викликає лють у Бальтазарового друга Фабіана, приземленої людини, не здатної на фантазію і мрію. «Я вважаю вас разом з усіма вашими кольорови­ми малюнками, ляльками, магічним свічадом, з усім вашим безглуздим причан­даллям, за справжнього шахрая! Я освічена людина і не визнаю жодних чудес!» У відповідь Альпанус спотворить Фабіанів сюртук так, що усі навкруги регота- тимуть.

Після відновлення справедливості і падіння Цахеса чарівники братимуть участь у весіллі Бальтазара і Кандіди. Письменник за допомогою слів створює яскраві образи цього свята. Вбрання нареченої променить чарами Розабельверде, яка прикрасила наречену найкращими трояндами та магічним намистом. «А всім добре відомо, що вбрання дуже личитиме, коли до нього докладе рук фея...» — з посмішкою закінчує Гофман.

Просто вражає, як разом з усіма цими золотими горщиками, однорогами, ма­реннями Гофман змушує читача навчитись дуже серйозних речей, побачити відоб­раження персонажів його казок у сучасному світі, відокремити добро від зла, і дати злу відсіч... Чи є матеріальний світ казкових персонажів тільки супроводом, своєрідним камуфляжем, так би мовити, солодощами у несмачній каші? Та ні, саме за ним, оцим принадним блиском, чарівними предметами ми і сьогодні піз­наємо знайомі образи поруч...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 168 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz