ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Лірика кохання у «Книзі пісень» Г. Гейне

І.    Г. Гейне і німецький романтизм. (Гейне як яскравий представник німецько­го романтизму. Романтизм — ідейний і художній напрям у європейській куль­турі, який відобразив розчарування в ідеях Просвітництва та французької ре­волюції. Темами романтизму були жага свободи особистості, свободи народів і країн, громадянська незалежність, розлад між ідеалами і дійсністю. Мотиви романтизму — світова скорбота, національно-визвольна боротьба, панування світового зла, містичний потойбічний світ, природа як дзеркало людських по­чуттів. Для романтичних творів характерним є розкриття душевного стану і настрою героїв.)

II «Книга пісень» Г. Гейне як ліричний і романтичний твір у народно-пісенному стилі. (Оспівування нещасливого кохання, образ закоханого поета-одинака, страждання ліричного героя.)

1.     Головні образи поезії Г. Гейне. (Образи ліричного героя, коханої жінки, нещасного кохання Лорелея — образ жорстокого кохання; образ втраченої улюбленої батьківщини — Германії.)

2.     Структура й цикли збірки «Книга пісень» та єдиний сюжет і композиція. (Цикли «Страждання юності», «Ліричне море», «Повернення на Батьків­щину», «Північне море». «Книга пісень» — історія сучасника, освіченої людини, відкинутої суспільством, яка шукає притулку у коханні, родині.)

3.     Романтична традиція у збірці «Книга пісень» — теми, ідеї, засоби у зобра­женні кохання. (Чарівна природа, нещасне кохання, контраст почуттів, іронія і гротеск у зображенні жіноцтва, його жорстокої краси, східні моти­ви, мотиви втечі, подорожі, боротьби зі стихією ліричного героя, спогади про революцію, мрії про майбутню свободу тощо.)

4.     Образи жінок у віршах Гейне. (Жінка-дівчинка у вірші «Коли ти пустуєш, моя чарівнице...»; жінка-діва у вірші «Піднявшись над дзеркалом Рейну...», жінка-муза у вірші «А. В. ПІлегелю», жінка-перлина у вірші «Красуня-рибач- ка...», образ жінки-фатуму Лорелеї у вірші «Не знаю, що стало зі мною...».)

5.     Образи кохання у віршах Гейне. (Образ нездійсненного кохання у вірші «Кедр і Пальма», образ щасливого кохання у вірші «На крилах пісень...», образ кохання-боротьби у вірші «Вони любили друг друга...», образ кохан- ня-журби у вірші «Хотів би в єдинеє слово...».)

6.     Мої улюблені вірші Гейне. (Балада «Лорелея», «Вони любили...», «Кедр і Пальма», «Забув я біль свій уві сні...», «Хотів би в єдинеє слово...» — ро­мантичний образ німецької жінки, самотності ліричного героя, нещасного нерозділеного кохання.)

III.     Гейне як останній німецький романтик. Гейне як символічна постать у єв­ропейській, українській і російській культурі. (Гейне — один із найвідомі- ших в Україні і Росії поетів-романтиків. Його перекладали М. Лєрмонтов, Ф. Тютчев, О. Блок, X. Алчевська, Леся Українка, музику на його твори писа­ли Фр. ПІуберт і Р. Шуман, Р. Вагнер, Д. ПІостакович, М. Кармінський.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 293 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz