ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Де співають - залишайся жити: злії люди не знають пісень». Пісні кохання Генріха Гейне

«Де співають — залишайся жити: злії люди не знають пісень», — написав ко­лись великий німецький поет Генріх Гейне. Його поезією захоплювалися у Єв­ропі, Росії і Америці — багатьом людям Гейне відкрив красу німецької мови, ні­мецької літератури і мистецтва. Вірші Гейне перекладали, їх поклали на музику видатні композитори. Сьогодні це перлини світового музичного мистецтва.

Єврейський хлопчик з Дюсельдорфа, Гейне почав писати вірші у 12 років, коли його романтичні почуття були збуджені розповідями француза Ле Грана про перемоги Наполеона і штурм Бастилії. Так у його маленькому серці оселилася лю­бов до волі. Батьки бажали зробити з хлопця банкіра, пізніше юриста, натомість у його житті трапилося перше кохання до кузини, дочки дядька Соломона, Амалії. Вона, Амалія, стала музою перших віршів молодого поета. Здобувши перше ви­знання як поет, Гейне іде до Парижа, який був у ті роки осередком кумирів сві­тової літературі. Він зустрівся з Бальзаком, Мюссе, Жорж Санд, Шопеном, Дела- круа... Тут Гейне одружився з чарівною квіткаркою, і тут важко захворів і помер. Гейне залишив по собі могутню поезію, сповнену добра і людяності, простоти і музики, написану із вишуканим смаком.

Цикл Гейне «Книга пісень» — плід десяти років праці над віршами, які відоб­разили всі зміни настрою закоханої людини, усю любов поета до чарів німецької природи. У його віршах, які так легко покласти на музику, використано образи, характерні романтичній поезії: тут і романтична природа, і квіти, і солов’ї, і сно­видіння, і морська стихія, східні мотиви...

На крилах пісні полину З тобою в далину.

На Гангову долину,

В країну чарівну.

Сади червоноквітні

Там в місячнім світлі цвітуть.

Там лотоси привітні Сестричку милу ждуть.

Кохання у Гейне нерозривно пов’язане із стражданням, із самотнім життям, із песимістичним сприйняттям світу. Це цілком у дусі романтизму, представники якого оспівують нещасливе кохання.

З   пісень моїх плине отрута.

Інакших не знаю я.

Бо в серці у мене змії І ти, кохана моя.

Улюблена квітка, не раз оспівана Гейне — лотос, священний символ кохання на Сході. Поет присвятив їй рядки вірша «Боїться квітка лотос...».

Коли ж коханок місяць Промінням розбудить її, —

Назустріч йому розтуляє Вона пелюстки свої...

Один з найвідоміших у світі віршів Гейне став народною піснею — це «Лоре- лея», поетичний переказ давньої німецької легенди про золотоволосу дівчину-ру- салку, яка співала на скелі Лур-лей. Її чарівний спів зачаровував рибалок, які ги­нули у вирі Рейну.

Юнака і човник, знаю.

Накриє хвилями Рейн;

І кожний життя втрачає Від співу Л орел ей...

У першому циклі — «Страждання юності» — Гейне використав весь арсенал поета-романтика — таємничі містичні персонажі, сили пекла, мерці, які ожива­ють, контрасти почуттів. Він, як і інші німецькі романтики не створював новийБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 189 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz