ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Сторінки жипя російського суспільства у романі 0. Пушкіна «Евгеній Онсгін»

I.      Роман О. Пушкіна «Євгеній Онєгін» як енциклопедія російського побуту. («Енциклопедією російського життя» назвав роман О. Пушкіна критик В. Бє­лінський. Він перший оцінив масштаби зробленого поетом. Роман став дзер­калом російського життя, у якому відобразилися майже усі верстви населення пушкінської Росії, їх звичаї, світобачення, зовнішній вигляд — і все це у фор­мі роману у віршах із сюжетом про кохання! У романі зображені різні верстви населення — дворяни, військові, селяни, чиновники.)

II.     Широка картина російського суспільства у романі О. Пушкіна «Євгеній Онєгін».

1.     Дворянське товариство у дзеркалі роману. (Розваги, бали, читання, листу­вання, щоденники, дуелі та інші сторони життя дворян.)

2.     Бали як дзеркало характерів дворян. («За днів юнацького буяння від слова бал я шаленів...»; «навкруг юрба велика; гриміть стомилася музика; усе в ма­зурці проліта; навколо шум і тіснота; дзвенять кавалергардів шпори; літають ніжки милих дам...». Паркет бальних залів віддзеркалює інтриги, історії ко­хання і зради, дуелі, розваги — і все це під гупання ніг, гримання музики, милування одягом дам і формою офіцерів... чопорні та блискучі бали Пе­тербурга; московські бали, які слугують для вивезення дворянських доньок у дворянське товариство; домашні сітьські свята з простими розвагами.)

3.     Галерея образів дворян у Петербурзі, Москві, сітьській садибі. (Театр як спосіб показати дворянське суспітьство; дуелі як спосіб розв’язання супере­чок. Образи Петушкова, Пустякова, Буянова, Флянова, Харликова, Трі- ке — набридливе та недалеке сітьське товариство; опис столичного това­риства.)

4.     Інші детально змальовані Пушкіним сторони життя дворянського суспіть- ства. (Приклади — поведінка Онєгіна у театрі; розповіді про розваги — гру у карти, сільські свята, гру на музичних інструментах. Пушкін виявляє знан­ня найдрібніших деталей різних сторін життя. Наприклад, усього два рядки характеризують обізнаність поета у музичній педагогіці: «Фрейшіца гармо­нійний звук з-під боязких учнівських рук...». Більшість пересічних людей не пам’ятають, що саме грає дитина, коли навчається гри на фортеп’яно, а Пушкін — легко, двома рядками змальовує яскраву картинку з побаченого.)

5.     Чи сміється зі своїх героїв Пушкін? (І так, і ні. Він намагається бути точні­шим у зображенні окремих епізодів, та іноді не може утриматися від того, щоб не посміятися з чогось.)

6.     Народне життя у романі. (Звичаї та обряди, свята, народні розваги, історія життя Таніної няні.)

7.     Образи російської природи. (Картини природи, різних пір року, навіть опис погодних умов.)

III.     Роман О. Пушкіна «Євгеній Онєгін» як джерело художніх вражень про пуш- кінську епоху.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz