ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

ЖІНОЧІ образи у романі 0. Пушкіна «Евгеній ОНЕГІН»

Образ кохання у Пушкіна завжди є образом тієї чи іншої жінки. Поет любив жіноцтво, знався на ньому, присвячував своїм героїням і окремі вірші, і поеми, і навіть роман у віршах «Євгеній Онєгін», в якому створена ціла галерея цікавих жіночих образів.

...Красунь я бачив неприступних.

Холодних, чистих, як зима,

Неумолених, непідкупних.

Незрозумілих для ума...

Жінки, змальовані Пушкіним у романі, дуже різні, по-різному до них ста­виться автор. «Кокетки», «вигадниці», дами, танцівниці, актриси, кріпачки, по­міщиці... Єеред них — головна героїня твору, Тетяна Ларіна. Ми бачимо її дикою і мовчазною дівчинкою у домі батьків. Вона має простонародне ім’я, близька до сільських дівчат, які ворожать, співають пісні, але й захоплюється життям іншим, видуманим, «книжним», романтичним. Зрозуміло, що її перше кохання прирече­не на невдачу і саме це зробить її сильнішою, мудрішою. Вона відмовить своєму коханому, залишиться вірною слову, даному у день шлюбу. Вона не зрадить ані чоловіка, якого не любить, ані Бога.

Її сестра Ольга — цілковита її протилежність. Весела та пустоголова, вона тіль­ки погоджується на любов поета Ленського, та сама кохати не вміє. «Життя в тій Ользі не знайти, як у Вандейковій Мадонні; червоний вид її — немов дурний цей місяць, що зійшов на цім дурнім небеснім лоні!..» — скаже про неї Онєгін. Для неї Ленський складає тільки солодкі елегії, на погляд автора і Ленського, чогось більш високого їй не потрібно, вона досить приземлена людина: «писав би Воло­димир оди, та Ольга не читала їх...»

Ось матінка Тетяни і Ольги, поміщиця Ларіна, взірець тихого і спокійного провінційного життя. Згадуючи її молодою, Пушкін сміється з її бажання бути не такою, якою вона є насправді. Вона книжок зовсім не читає, знає про їх існуван­ня від своєї кузини, єдине що вміє — писати і читати французькою, завдяки чому називає кріпачок на іноземний манер, наприклад зве Поліною Параску, а себе — Разйейе, французьке N вимовляє з проносом... Пушкін розповідає про її долю, визначену життям її класу — вона має вийти заміж з волі батьків — без власного бажання, без кохання. Така сама доля чекає й на її дочок. Заспокоївшись після весілля із нелюбом, мати займається господарством, стає завзятою кріпосницею, віддає своїх селян у солдатчину, особисто наглядає за роботами, варить варення, солить гриби... їй уже не до ніжних почуттів.

Добра і пестлива няня Тетяни — Пилипівна — одна з багатьох жінок-кріпа- чок, які живуть поруч зі своїми володарями. Пилипівна любить Тетяну, як рідну. Від неї, а не від матусі, отримує Тетяна уроки доброти, піклування, душевної ще­дрості. Доля няні трагічна: її рано віддають заміж за іншого кріпака, Ваню, який був навіть молодший за неї. Дуже невимушено Пушкін підводить читача до розду­мів про те, що доля жінки у суспільстві майже однакова. І мати Тетяни й Ольги, і няня Пилипівна — рабині чоловіків, які не владні над своїм вибором.

Зовсім інші — жінки, яких зустрічає Онєгін на балах — холодні й мінливі кра­суні, які виставляють на показ свої чари. Автор у романі захоплюється їх принада­ми: «Діани перса, щічки Флори скрашають, друзі, нам життя! Одначе ніжка Терп- сіхори сильніш хвилює почуття...» Та автор бачить їх не з заплющеними очима, він розуміє: «Слова і зір привабниць тих оманливі... як ніжкн їх». «Химерниці», «красунечки грайливі» — так їх називає Пушкін.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 184 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz