ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 24
Гостей: 24
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Роман у віршах «Евгеній ОНЕГІН» 0. Пушкіна - «енциклопедія російського жипя»

Російський літературний критик В. Бєлінський влучно назвав роман О. Пуш­кіна «Євгеній Онєгін» енциклопедією російського життя. Чому саме цей роман? Адже енциклопедія — це зібрання довідкових матеріалів... Так, тут багато є про різні сторони життя Росії XIX століття, та хіба це енциклопедія? Так, у цьому пе­реконається кожен, хто хоча б один раз прочитав ці пушкінські рядки.

У романі описано майже всі сторони життя росіян — усіх верств населення. Тут є і дворяни, і кріпаки, і військові, і чиновники, і артисти, і письменники. Тут є й усі місця, де збираються ці верстви населення — дворянство на балах, у теа­трах, кріпаки — у сільських садибах, на панських роботах.

Головний герой — Онєгін — дворянин, який нудьгує, не знаходить для себе ніякої роботи, тільки розваги — у ресторані, театрі, з жінками. Романтичний та досить прямолінійний герой Ленський гине у романі, бо таким вже не місце у гармонійному житті людей, не збагачених думками, у суспільстві, де турбуються лише про матеріальний бік життя, йому підпорядковують увесь свій час.

У романі кілька описів балів — розваг дворянства. Це і бал у Петербурзі, і сільський бал, і багато інших. «Одноманітний і безумний, як вихор юних днів і мрій, кружляє вальсу вихор шумний; мелькають пари по одній». На балу з нагоди Тетяниних іменин ми бачимо сільське дворянське товариство. Кожного зі своїх персонажів Пушкін зображує одним-двома рядками, але дуже влучно. Гості при­їздять «у кибитках, у бричках, в тяжких дормезах і в санях. Весь дім у гаморі, в тривозі: десятки одягів і лиць, собачий гавкіт, писк дівиць, шум, гомін, натовп на дорозі...». Тут Пустяков «масний і ситий», Гвоздін, «хазяїн знаменитий, володар голих мужиків», Скотиніни — «при діток зграї — найменший лиш два роки має, найстарший — в тридцять увійшов...». Тут і повітовий франт Петушков, військо­вий Буянов, вислужений радник Флянов («шахрай, хабарник, лепетун, обжера, блазень і брехун»). Для кожного з цих маленьких героїв, накреслених мимохідь, Пушкін знайшов прізвище, яке є людською сутністю цього персонажа. Навіть ма­леньких героїв роману легко запам’ятати і відрізнити одне від одного.

Московські бали сам Пушкін називає «ринком відданок» — місцем, куди дівчат вивозять саме для того, щоб видати їх заміж: «Там що ступи, то женишок...».

Дуже яскраво змальовані у романі картини ресторанного обіду чи спектакль у театрі.

Тут ми знаходимо і опис дуелі — явища, якого сьогодні не існує. Дуель — це поєдинок чоловіків, які таким чином захищають свою честь, або честь дами. Пушкін оспівує дуель, віддаючи перевагу зброї перед епіграмою — зброєю по­ета. Пушкін жаліє Ленського — жертву дуелі, він оплакує його молоді роки, ще не прожите життя.

Іще одне явище — плітки, які постійно розвиваються коло головних героїв: суспільство, «загальний глас», «готує» Онєгіна у пару Тетяні, потім сперечається, за кого б ще її видати заміж, бо усім женихам вона відмовила — Буянов «відкоша дістав», із гусаром Пихтіним «розійшлось»...

Та у романі є не тільки сама портретна галерея персонажів, усі вони — учас­ники дійства, «живої картини» — чи то бал, гульба у ресторані, чи спектакль у театрі. Так на іменинах ми бачимо, як обідають гості — «панни з Тетяною сіда­ють, мужчини проти. Хрест кладуть і круг стола, як рій, гудуть...», «притихли го­лоси веселі, уста жують. З усіх боків бринять чарки, гремлять тарелі, лунає пере­дзвін ножів...»

Пушкін вимальовує не тільки образну, а й звукову картину того, що відбува­ється — хоч на балі, хоч у природі — будь-де. Можна заплющити очі і все побачи­ти і почути — і скрипіння снігу під лезами санчат, і веселі крики дітей, які ката­ються на льоду замерзлої ріки, мелодію, яку виводить смичок у театрі...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 184 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz