ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Я був народжений для миру та для сільської тишини...» Чарівний навколишній світ у романі 0. Пушкіна «Евгеній ОНЕГІН»

Роман у віршах «Євгеній Онєгін» був написаний автором у першій третині XIX століття. До нього природу зображали як картину, як ілюстрацію, таку собі гравюру у книжці. Мабуть, саме у Пушкіна природа зробилася не тільки тлом по­дій, а й динамічним зображенням, яке бере безпосередню участь у розвитку сюжету.

Пушкін жваво переходить від опису подій до описів природи, і знову до подій. Цікаво, наприклад, що роздуми про ніжки Терпсихори у театрі наводять автора на спогади про морське узбережжя, яке Пушкін відвідав уперше ще юнаком разом з генералом Раєвським. Ці юнацькі спогади дорогі серцю поета:

...Згадав я час перед грозою:

Як заздрив морю я тоді.

Що мчалось лавою живою Лягти під ноги молоді!

Пушкін знаходить красу і в сірих громадах петербурзьких будинків, у тихій течії Неви, і у сільському дозвіллі, квітах, полях... «Село, любов, дозвілля, квіти, поля! Я вірний вам давно». Поет любить сільське одинацтво, яке вивільняє розум для творчості: «Я був народжений для миру та для сільської тишини: там краще чути горду ліру, буйніше квітнуть творчі сни...».

природа завжди є не просто красивим тлом для подій роману, вона — май­же дійова особа твору. Наприклад, коли Тетяна пише листа Онєгіну, змальовані Пушкіним ніч і світанок допомагають створити цілу картину того, що відбуваєть­ся. «Місяць гасне. Там долина крізь пару сяє. Там струмок заграв, як срібло; там ріжок пастуший будить селянина...». Або ж ось зображення тихої вечері у родині Ларіних, шипіння самовару, випарів з китайського чайника контрастують із збу­реними почуттями Тетяни, яка чекає на відповідь.

...Дозвілля, книги, сон глибокий.

Діброва, струмінь лісовий,

А часом — личко чорнооке І поцілунок молодий...

Пушкін оспівує самотність на природі, улюблене північне літо, чарівну зиму, холодну і непоказну осінь. Кожна з пір року — це окреме живописне полотно, яке запам’ятовується надовго.

Фарби, знайдені поетом для осені, не яскраві, не показні — вони саме такі, якою малюють її художники: «Горить зоря в імлі холодній; на нивах праці шум замовк; удвох з вовчихою голодний виходить на дорогу вовк...», або «...довгенько осінь гостювала, і забарився перший сніг».

Описи зими створюють враження справжнього холоду, сяяння — «... і от уже тріщать морози, у тиші срібляться лункій...», «чистіше за паркети модні ріки про­сторища холодні...». Кожний з описів створює незабутній настрій, викликає від­чуття холоду і тепла, швидкості, вітру... Ми бачимо головну героїню, яка задумли­во розглядає вкритий за одну ніч снігом двір, «дахи, куртини, косогір, химерні на шибках узори, у сріблі дерева старі...» Пушкін милується сільськими краєвидами, побутовими сценками (наприклад, уривок з п’ятої глави «Зима! Радіючи, в грин­джоли конячку селянин запріг...»).

Описи однієї й тієї самої пори року у різні часи у Пушкіна різні. Зима, коли Тетяна має вийти заміж, зовсім інша, ніж та, коли відбувалися її іменини, кохан­ня і дуель. «Природа трепетна, сумна, неначе жертва осяйна...» Картини цієї зими неначе готують читача до того, що відбудеться з Тетяною далі: «Аж північ хмари наганяє, завила враз, — і от сама йде чародійниця зима...»

Завдяки рядкам Пушкіна про весну ми визнаємо цю пору року як час любові, натхнення і відродження почуттів. «О весно, весно! Час любові! Який несеш мені ти сум, і млосне хвилювання крові, і хвилювання млосних дум!..» Особливо яскрава у Пушкіна весна рання, нерозісвітла: «Крізь ясний сон природа мила свій ранок усмі­хом зустріла; палають сині небеса; лісів прозора ця краса немовби пухом зеленіє...»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 140 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz