ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Там, там, у присмерках куліс минали дні мої колись...» (образ театру в романі 0. Пушкіна «Евгеній Онсгін»)

Який чарівний роман О. Пушкіна «Євгеній Онєгін»! Як багато дізнаєшся з його рядків — про життя суспільства дев’ятнадцятого століття, про стосунки лю­дей, природу, бали, навіть про театр! Театр завжди був улюбленим місцем Пушкі­на, для нього він написав свої славетні «Маленькі трагедїї», переписавши кілька всесвітньо відомих історій про почуття, що правлять світом — кохання, смерть, ненависть, гроші... А трагедія «Борис Годунов»! Яке знання психології влади, яка обізнаність в історїї! Та й свої прозові і поетичні твори Пушкін часто будує за за­конами драматургії...

Свої театральні спогади поет втілює у рядки, немовби написані художником- живописцем:

в театрі повно; ложі сяють;

Партер і крісла — все кипить;

В райку і плещуть, і гукають, —

І от завіса вже шумить...

Читач ніби відчуває чарівну мить очікування відкриття завіси — яким сьогод­ні чудом, несподіваною красою будуть милуватися глядачі, Євгеній. Це атмосфе­ра хвилювання, піднесеності перед зустріччю з театральним дійством, знайома і близька кожному, хто хоч один раз сидів у театральних кріслах...

Для автора — героя роману, з театром пов’язані почуття закоханості, обожнен­ня чарівних жінок, переважно актрис.

Діани перса, ніжки Флори Скрашають, друзі, нам життя!

Одначе ніжка Терпсихори Сильніш хвилює почуття...

Та, зазначає автор, «слова і зір привабниць тих оманливі... як ніжки їх...».

І автор і його герой дивляться на театр очима Пушкіна, але по-різному. Герой Пушкіна, Онєгін, завзятий театрал, характеризований автором як «театру злий за­конодавець і перемінливий ласкавець найчарівливіших актрис, почесний завсід­ник куліс...». Онєгін знається на російській та іноземній драматургії, майстерності балету, балетмейстерів і танцівниць.

«О де ви, де, мої богині?..» — переходить від Онєгіна до своїх думок автор. «Чи знов почую вас у хорі?», «Чи славу руській Терпсихорі складу за пломенистий літ?..» І ми бачимо зачарованого поета у театральних залах, який захоплено апло­дує своїм улюбленицям-актрисам.

Улюблена балерина автора — знаменита Істоміна — зображена Пушкіним так, як зображував танцівниць Дега, словами закоханості і натхнення: «Осяяна, напів- ефірна, смичкові владному покірна...». Її балетні па та стрибки сповнені невираз­ної поезії. Істоміна «летить, як пух від уст Еола».

Та замилування автора балетом зовсім не стосується почуттів до балету і взага­лі до театру його героя, Онєгіна. Пушкін зображує Онєгіна у театральних кріслах, де він нудьгує, позіхає, бо прийшов дивитися і на дам у залі, і на актрис — та зо­всім не на спектакль. На якусь мить почуття автора і Онєгіна збігаються: «Валети я терпів, як зло, та вже набрид мені й Дідло!..»

Живі картини театрального буття у Пушкіна зображені яскраво, святково, ре­алістично: на сцені скачуть амури, біси і гноми, слуги сплять на шубах, кучери гріються біля вогнищ, чекаючи на хазяїв, у залі оплески, шипіння, кашляння, гу­кання... Читаючи пушкінські рядки про театр, я мимоволі захоплююся цією ча­рівною атмосферою, нечутною музикою, ефірним летом балерин, по думки загля­даю у яму, де сидить оркестр — скрипки, альти, віолончелі, труби, флейти... Десь там, у кріслах, із лорнетом, знову сидить поет і знову чекає на відкриття завіси... Пушкіну вдалося те, чого домагався середньовічний Фауст, який кричав: «Мить, зупинися, ти прекрасна!..»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 113 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz