ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Пушкін і мода (за романом 0. Пушкіна «Евгеній ОНЕГІН»)

«І глушить рев скрипок гучних Шептання модниць чарівних...»

О.   Пушкін

Читаючи пушкінський роман у віршах «Євгеній Онєгін», мимоволі захоплю­єшся вмінням поета милуватися красою, бачити її в усьому. Тут і краса непоказ­ної природи Росії, і краса Петербурга, і краса старовинної дворянської садиби, краса театральної зали і дійства, що у ній відбувається, краса людей, їхнього одя­гу, рухів і внутрішнього світу. Це якась дивна гармонія, яку відчувають усі, хто читає пушкінські рядкн.

Вже перший погляд, який кидає автор на свого героя, має пояснити читачу, з якою саме людиною він зустрінеться:

Надівши модний болівар,

Онєгін їде на бульвар...

Іноді здається, що сам Пушкін, а не його герой, такий прихильний до моди, до усіх аксесуарів багатого життя. Мабуть, він використовує деякі враження і знан­ня свого особистого побуту та побуту своїх друзів — так яскраво, так точно він описує все, що є навкруги Онєгіна. Головний герой роману добре розуміється на цікавих і дорогих речах. Круг нього у кабінеті багато речей — модних, мистець­ких, антикварних... «Люльки янтарні з Цареграда, фарфор і бронза на столі...» У кишені його видзвонює годинник-брегет, широкий комір зимового одягу оздоб­лений бобровим хутром... Пізніше читач знатиме і про інші предмети гардеробу цього «записного» модника: панталони, фрак, жилет...

Ось він у театрі і наводить лорнет на ложі незнайомих дам і «все бачив: лицями, убором загал його роздратував». Естет за природою, він почуває себе погано у то­варистві людей, вдягнених без смаку: «Боявшись осуду й наруги, в своїй одежі був педант і те, що ми назвали франт». Онєгін прискіпливий до свого іміджу, тому слід­кує за своїм зовнішнім виглядом, використовуючи і парфуми, і навіть манікюр... як і сам поет. Пушкіна захоплюють «парфуми в чистім кришталі, гребінки, пилочки предивні, і рівні ножиці й нерівні і щіточки на сто ладів». Про це Пушкін завважує: «...Людина славна бути може і дбать про нігті разом з тим...»

Зайшовши одного разу до садиби Євгенія, який виїхав звідси після дуелі з Ленським, Тетяна побачить його дім, усе, що оточувало коханого чоловіка. Кож­на з речей промовисто розповість про його звички, про те, як він проводив свій час. Оскільки Євгеній — модник, то й у садибі очима Тетяни ми бачимо модні речі — більярд із залишеним на ньому києм, хлист з манежу, залишений на ка­напці, книги, ліжко, вкрите килимком, портрет лорда Байрона на столі у кабінеті, поруч чавунна лялька у трикутці, «з грозовим чолом, з руками, що лежать хрес­том...» (читач розуміє, а Тетяна — ні, що це скульптурне зображення Наполеона). Пушкін називає келію Євгенія «модною», і ми розуміємо, що на тлі інших садиб вона вирізняється своїм вбранням і незвичними речами.

У романі присутні й інші люди, які, за визначенням Пушкіна, є модницями і модниками. Ось Онєгін присутній на балу, де «глушить рев скрипок гучних шеп­тання модниць чарівних». Модники і модниці на іншому балі, у садибі Ларіних, зовсім інші: вони танцюють старосвітські танці — «лише у закутку глухім мазурка й досі зберігає ознаки давні: і стрибки, і довгі вуса, й каблуки ті самі».

Цікаво, що змальовуючи свою улюблену героїню, Тетяну, Пушкін із захватом розповідає про її чарівне обличчя, характер, улюблені речі... і жодним словом не промовиться про те, як саме вона вдягнена! Лише закінчуючи роман, він згадає її малиновий берет, у якому Тетяна — світська дама, веде бесіду з іспанським по­слом...

На останок Пушкін зауважить: «Химерна мода, наш тиран, біда сучасних ро­сіян...»! Колись «Євгеній Онєгін» був названий «енциклопедією російського жит­тя». Ну, може й не усього життя, але енциклопедією моди цю книжку справді можна назвати! Дійсно, на сторінках роману ми знайдемо багаті відомості про світ російського дворянства 1820-х років. І тоді пушкінські рядки і картинки з книжки оживуть, наповняться силуетами, фарбами, парфумами, музикою...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 178 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz