ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образ Петербурга у романі 0. Пушкіна «Евгеній ОНЕГІН»

У романі «Євгеній Онєгін» зображена багата російська географія — від сто­лиць до провінції, від столичного паркету до сільського кладовища — яскраві кар­тинки, намальовані точним і легким пушкінським словом. Тут і Петербург, і Моск­ва, і село, і дворянська садиба. Та над усіма описами на найвищому щаблі стоїть незабутній образ Петербурга — північної Пальміри — оспіваного багатьма поета­ми і прозаїками. Пушкінська низка картин з них найкраща. У його творах велич­не місто, «Петра творіння», відтворене і як місце, де живуть його герої, і як живий герой, наділений характером, обличчям, звичками, запахами і звуками.

У романі «Євгеній Онєгін» читач бачить від початку лише край огорожі Літ­нього саду, куди мосьє водить гуляти малого Євгенія. Пізніше автор показує нам найкращі, найулюбленіші куточки столиці — ресторани, театр, бальні зали...

Та вже наприкінці першої глави образ Петербурга постає перед читачем яскра­вими картинками побуту: його невгамовний Петербург оживає під барабанний стук військових, поспішають рознощики, «із глеком охтенка спішить і під ногами сніг рипить», «із коминів прозорий дим стовпом зростає голубим...», пекар, «ні­мець акуратний» відкриває свою лавку («васісдас», як називає її Пушкін).

Пушкін мимоволі милується Петербургом, для кожного явища він знаходить гарні слова, немов художник — фарби. Ось «прозоре та ясне нічне склепіння над Невою», «диханням ночі голубливим німотно упивались ми...». Нева, непоказна петербурзька річка, «закована у граніт», та і для неї знайдено закохані слова, не­мовби для синьо-зеленого венеціанського каналу: «Лиш човен з веслами легкими по задрімалій плив ріці і душу надили гребці піснями вольними своїми...»

Місця, про які поет знайшов кілька гарних слів, добре пізнавані — ресторан Тулон, вулиця Мільйонна — де «на Мільйонній стук коліс раптово виникав і ріс». Кожне з улюблених місць пов’язане для автора із чимось приємним. На сторін­ках роману ми знаходимо справжні гімни шампанському (вдови Кліко або Моета благословеннеє вино) і бордо («нехай живе бордо, наш друг!»), описи дружніх зу­стрічей («люблю, як зійдуться друзяки потеревенить при вині у присмерковій ти- шині, у час між вовка і собаки...»).

Пушкін порівнює канали Петербурга з венеціанськими, але це порівняння не пряме, воно зроблене через зображену картинку — образ човна, який пливе рікою: «...Лиш човен з веслами легкими по задрімалій плив ріці, і душу надили гребці піснями вольними своїми...»

Образ Італії виникає і після того, як автор згадує Торквато Тассо: «... та спів Торкватових октав іще б солодше чарував...» Образ Венеції довершується згадкою про «адріатичну срібну хвилю», про плавання на човні із венеціанкою «в таємно- мовчазній гондолі...» та чарівні строфи Петраркн...

Для автора Італія — це образ омріяної свободи, як і море. Тут, у холодному Петербурзі, поет мріє про інше море — тепле, вільне, «де я страждав, де я лю­бив, де серце я похоронив». «Броджу над морем, жду погоди, маню вітрила кораб­лів...» — пише про себе автор із берегів Неви.

І все ж, співаючи гімн яскравому, шумному, красивому Петербургу, Пушкін згадає інші місця — і зауважить: «Я був народжений для миру та для сільської глу­шини: там краще чути горду ліру, буйніше квітнуть творчі сни...»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 168 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz