ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 22
Гостей: 22
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Кавказ у романі М. Лєрмонтова «Герой нашого часу»

I.      Кавказ у творчості О. Пушкіна і М. Лєрмонтова. (Для О. Пушкіна Кавказ — здичавілий рай, гарний і прекрасний, земля прадавніх легенд. Вірші О. Пушкі­на «Кавказ», «До моря». Кавказ Лєрмонтова — місце військових дій, де велич природи і ницість людського духу перебувають у дисгармонії.)

II.     Кавказ у романі М. Лєрмонтова «Герой нашого часу». (Герой часів Лєрмонто­ва міг бути тільки там, де точаться бойові дії — а саме на Кавказі.)

1.     Мальовничий Кавказ — світ дикої романтичної краси. (Лєрмонтов зма­льовує містечки та фортеці, де мешкають його герої — Печорін, Максим Максимович, княжна Мері, Бела, Казбич та інші. Гори з їх гордовитою красою є і антуражем драм, які тут відбуваються, і самі є співучасниками подій. У Грузії — Гуд-гора, гора Хрестова, Чортова долина, Койшаурська долина, розкішні краєвиди П’ятигорська — гори, які сяють сніговою то­ропкою — Бешту і Машук, Зміїна, Залізна, Лиса; звивисті дороги, струмки під високими травами; річка Байдара, про яку Максим Максимович каже, що вона так розігралася, що й не перейти, та завважує: «Ця вже мені Азія! ГЦо люди, що річки — ніяк не можна покластися!» Містечко Кисловодськ, біля нього річка Підкумок та скеля Кільце.)

2.     Як виглядає одяг жителів Кавказу? (Лєрмонтов називає його «суміш чер­кеського з нижньогородським». Печорін вдягнений, як кабардинець: жод­ного зайвого галуна, зброя коштовна, але з простим оздобленням, хутро на капелюсі не довге і не коротке, бешмет білий, черкеска темно-бура.)

3.     Кавказці очима Лєрмонтова. (Лєрмонтов змальовує черкесів, кабардинців, інших жителів Кавказу. Максим Максимович відрізняє один народ від ін­шого — поважає і розуміє і кабардинців, і чеченців, і осетинів, і грузинів, і черкесів, «хоча й розбійники, але ж відчайдухи». Одна з героїнь розпові­ді — здатна до самопожертви чарівна черкешенка Бела, запальні Казбич та Азамат, для яких найголовніший скарб у житті — кінь. Азамат такий при­страсний, що навіть намагається зміняти свою сестру Белу на коня Кара- геза, який йому подобається.)

4.     Бела — романтичний образ кавказької жінки. (Черкешенка Бела змальова­на Лєрмонтовим жінкою-дитиною — дикою, чарівною, з цільним і сміли­вим характером. Печорін краде її з рідної родини, бо за звичаями вона — річ, за яку можна виміняти коня, або продати. Та вкрасти — зовсім не означає наказати кохати себе. Бела не погоджується бути з Печоріним, хоча б які подарунки він їй не дарував. Залишається тільки тоді, коли він подарував їй свободу. Бела вміє кохати сильно і віддано, так, як не вміє жодна з жінок, описаних у романі. Та досягнувши свого, Печорін вже нудьгує, залишає Белу саму та їде на полювання. Рідня намагається повер­нути Белу додому або вбити. Казбич викрадає її, та його наздоганяє Печо- рін. Бела вмирає від поранень. Максим Максимович, свідок цієї трагедії, який вірить тільки у фатальний кінець, зауважує: «вона добре зробила, що померла: та й що б із нею сталося, якби Григорій Олександрович її поки­нув? А це б неодмінно відбулося, рано чи пізно...»)

5.     Чи розуміє Лєрмонтов душу Кавказу, його людей? (Мабуть, ні. Лєрмонтов змальовує Кавказ і кавказців, як художник, як вчений-природознавець. Він змальовує почуття цих народів простими, цільними, але майже примі­тивними.)

III.     Герої Лєрмонтова Печорін, Максим Максимович, княжна Мері, Грушниць- кий і Кавказ. (Герої, зображені Лєрмонтовим, опинилися на Кавказі з різних мотивів — одні приїхали на Кавказ як військові, інші — лікуватися. Печорін тримається одинаком, споглядає за навколишнім життям, намагається навіть втрутитися у нього — наприклад, коли краде Белу в її рідні. Максим Максимо­вич також споглядає та вивчає життя Кавказу, але його кредо — не втручати­ся. Грушницький — самозакоханий молодик, який всюди поводиться однаково. Княжна Мері, чарівна, молода красуня, любить Кавказ, його чудову природу.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 200 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz