ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Життя і смерть дрібного чиновника за повістю М. Гоголя «Шинель»

І.    Реалізм і романтизм у творчості М. Гоголя. (Стиль М. Гоголя особливий, він полягає у поєднанні реального і романтичного, навіть містичного. У його по­вістях «Миргород», «Вечори на хуторі біля Диканьки» ми бачимо яскраве, ре­алістичне зображення українського села, козацького життя і водночас — зоб­раження містичних персонажів. Улюбленцями читачів стали відьма Солоха, Чорт, Панночка, Вій...)

1.       Життя і смерть дрібного чиновника за повістю М. Гоголя «ПІинель». (У цій повісті також можна знайти поєднання реалістичного й містичного. Життєпис Акакія Акакійовича Башмачкіна вражає правдивістю зображення, викликає жалощі та співчуття.)

1.     Чому він — Акакій Акакійович? (Чиновник, про якого розповідає М. Го­голь, такий дрібний, нікчемний, нікому не потрібний, що він не може мати якесь гарне ім’я героя чи переможця. Про те, як йому давали ім’я. Гоголь розповідає зі співчуттям: мали назвати Трифілієм, Дулою чи Вархасієм, тож мати його обрала ім’я батька, Акакій. Акакій — означає «непоганий», що, само собою, добре. Але ж він — Акакій Акакійович! Зрозуміло, що життя з таким іменем буде не дуже вдалим, добре, якщо «непоганим».)

2.     Акакій Акакійович — дрібний чиновник. (Акакій Акакійович відчуває себе зовсім нікчемною, ницою людиною. Він усього боїться, заробляє дуже мало грошей, йому не вистачає їх навіть для нормального людського життя: будь- яка неочікувана ситуація стає для нього катастрофою. Так стало і з його ши­неллю, яку всі його співпрацівники називають нищівним словом «капот». Тільки повна непридатність цього «капота» змушує Башмачкіна замовити нову шинель. Весь час, поки він відкладав на це гроші у спеціальну шух­лядку, потім чекав, поки шинель пошиють, був для нього найщасливішим у житті, бо в нього з’явилася ціль. Здійснення мрії, володіння шинеллю ро­бить Башмачкіна гарнішим, але розгубленим: він задоволений, але не знає, що робити далі. А далі його життя стає суцільною катастрофою. Його гра­бують, він у розпачі, подає скаргу чиновникові, який вимагає, щоб усе було по формі... Розгублений і знесилений, Башмачкін просто захворів і помер. Нікчемне життя нікчемної мурахи у людському мурашнику.)

3.     Історія Значної Особи. (Чиновник, генерал, до якого звертався Акакій Акакійович, хоча й вищий від Башмачкіна посадою, а все ж таки — такий самий дрібний. Не посадою — душею. Через свою пиху він не бачить ні­чого навколо себе — тільки відображення самого себе у дзеркалах під час репетиції постави та командного голосу. Він гримає на цього зомлілого і дивного чиновника, не розуміє, навіщо той прийшов. Він збирається отри­мувати від життя тільки задоволення — хоча б у вигляді повного володій- ня дружиною, ще «знайомою», Кароліною Іванівною та двома синами й дочкою. Пізніше, зрозумівши, що його бездушна поведінка призвела до смерті Башмачкіна, йому ввижається його привид. Юнець історії фантас­тичний: привид Башмачкіна перестає з’являтися тоді, коли отримує гене­ральську шинель...)

III.     Гоголівський «сміх крізь сльози». (Гоголівські герої такі яскраві, такі реальні, що читач плаче і сміється разом з письменником. Чи треба сміятися з Баш­мачкіна? З нього насміхаються усі чиновники, його зневажають вищі поса­довці. Образ ницого Башмачкіна викликає швидше жаль і співчуття. Гоголь навчає нас: подивіться уважно, можливо, поруч із вами також є свій Акакій Акакійович Башмачкін? Можливо, ви у змозі йому допомогти?..)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 168 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz