ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Які труди - такі й плоди (твір-оповідання на морально-етичну тему за власними спостереженнями)

Дорога петляє серед занесених снігом полів. День морозний, але сонячний. Легкий вітрець іноді приносить з якого-небудь дерева сніговий пил, кидає в об­личчя, і тоді відчуваєш не холод, а приємне поколювання крижаних крупинок. Мимоволі примружуєш очі від яскравого світла, а коли розплющуєш їх знову, помічаєш лісосмугу, що виникає немов з-під землі. І пригадуються рядки ро­сійського поета О. С. Пушкіна: «Под голубьіми небесами великолепньїми ков- рами, блестя на солнце, снег лежит; прозрачньїй лес один чернеет...» Минувши лісосмугу, ми зупинилися, вражені картиною, що відкрилася у низині: на скутім льодом ставку ми побачили гігантську дзиґу. Проте це була не збільшена багато­разово іграшка. Навколо вертикальної осі на санчатах і ковзанах крутилася ді­твора. Нас здивувало, що діти мчали по колу, утримуючись на ньому і не наска­куючи один на одного, наче якась невідома сила утримувала їх.

Загрузаючи по коліна у снігу, ми почали спускатися до ставка. Коли ми піді­йшли ближче, все стало зрозуміло. Посеред ставка знаходився дерев’яний стовп, який намертво вмерз у льод. До стовпа за допомогою металевих кілець великого підшипника, надітого на стовп, були прикріплені жердини, а до них — санки. Декілька дітей на ковзанах, тримаючись за жердини, крутили карусель, даючи чимале задоволення і собі, і тим, хто сидів у санях. І знову пригадався Пушкін: «Мальчишек радостньїй народ коньками звучно режет лед...»

Але що особливо здивувало, так це те, що біля ставка стояв стовп з невели­ким прожектором. Дроти від нього тяглися до вітряка, що виднівся на пагорку. Ми підійшли до одного з підлітків, який чекав своєї черги прокотитися на сан­ках, і запитали:

—    Хто ж це влаштував вам таку розвагу?

— Дядько Василь, він у нас на селі недавно. До цього жив у місті. Переїхав з родиною до свого батька, діда Гната, і тепер він фермер.

—    А освітлення теж його рук справа? — запитав я.

—    Так. Вечорами сюди і дорослі приходять. Весело буває.

—    А вітряк хто збудував?

—  Теж дядько Василь. Він на усі руки майстер. І генератор, який надає руху лопастям вітряка, теж своїми руками зробив. Звідси і електрика.

—    Жаль, — кажу, — зима скінчиться, і карусель на ставку зруйнується.

—    А влітку у нас інша розвага, — почув я за спиною чоловічий голос.

Обернувшись, я побачив молодого чоловіка, що тримав за руку дівчинку ро­ків п’яти.

— Я сусід Василя Гнатовича, нашого сільського умільця. А ви звідки? — за­питав нас незнайомець.

—  Ми приїхали погостювати до родичів і ось затрималися біля ставка. А про яку втіху влітку ви щойно казали?

—  Улітку на наш ставок спускається незвичайне судно. Воно збудоване з по­рожніх поліетиленових пляшок, пенопласту. Є на судні і щогла, і вітрила.

—    І знову це справа рук Василя Гнатовича?

—  Звісно, — відповів чоловік. — Ви зараз зайдіть у село і відразу побачите його маєток. Вікна і двері прикрашені вигадливими візерунками з дерева. На во­ротах сидить дерев’яний півень, на них теж орнамент. Та що я розповідаю! Все побачите самі. Поки гостюватимете, познайомитеся з цією дивовижною люди­ною.

Ми попрощалися з балакучим співрозмовником і по стежці, утоптаній де­сятками ніг, вийшли на дорогу. Удалині виднілося село. Нам пригадалися при­слів’я: «Трудами не хвалися, а пишайся», «Які труди — такі й плоди», «Щоб у шані бути, треба труд любити». Я б додав: і душу щедру, чуйну треба мати, і тоді твоя праця справді принесе свої плоди. Так, великий трудівник, людина зі ще­дрою душею — фермер Василь Гнатович.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 97 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz