ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Істинна краса людини (твір на морально-етичну тему у публіцистичному стилі за власними спостереженнями)

Настала осінь. Після дощового серпня вересень виявився незвичайно те­плим, лагідним і світлим. Було багато сонця, поступово жовкло листя, і світло від нього ллялось на землю. Особливе задоволення — бродити у такі дні улю­бленими куточками гідропарку, загрібаючи ногами золото, що впало з гілок, і вдихати деревний гіркувато-тягучий аромат осені.

В один із вихідних днів ми, як завжди, вирушили на прогулянку у гідропарк. Стежина вилася між ялинок, виводила на кленову алею, потім до тополь, вела до лозняку, що росте на стрімких берегах уздовж річки. Подекуди час від часу шлях нам заступали стовбури дерев, що впали від сильного вітру або від старості, але ми звично переборювали всі перешкоди і продовжували йти лісовою стежкою.

—    Ой, що це? — вигукнула мама.

— Хіба не впізнаєш? — розсміявся батько. — Це ж Колобок. Як і заведено, він розташувався на пеньку і чекає, з кого б посміятися.

— Таке враження, що він зараз почне співати своє: «Я від бабусі пішов...» — додав я.

Ми оточили пеньок і з неприхованою зацікавленістю розглядали Колобка. На гладкій поверхні пенька жовтою емаллю був намальований усміхнений Ко­лобок. Питань у нас було безліч: хто той невідомий художник, що прийшов у цей куток, щоб намалювати на пеньку Колобка? Чому саме тут, де рідко буває малеча? Навіщо малював? Хтось замовив? Хто?

— А може, окрім Колобка, тут ще хтось або щось намальовано? — припус­тила мама.

Ми почали уважно оглядати галявину, і раптом тато вигукнув:

—    Тільки зберігайте спокій. Нас оточують удави.

—    Це що, змії такі? — запитав я.

— І не просто змії. Правда, вони не отруйні, але, коли бачиш, які вони до­вгі, мимоволі лякаєшся.

Тут ми з мамою виявили серед листя, яке лежало під ногами, удавів. Вони наче були готові обвити своїми гнучкими тілами чергову жертву — якогось не­обережного звірка. Зрозуміло, що це були рукотворні змії, а створив це диво знов-таки невідомий художник. Він розфарбував товсті суччя дерев, що впали і були по-чудернацьки зігнуті часом. Чітко можна було розрізнити очі, червоні язики тварин, якісь сірі з жовтинкою кільця на їхніх тілах.

—    Мабуть, тут попрацювала талановита людина, — зауважив тато.

Ми виявили й інші творіння цього майстра на деревах, що впали. Стовбур поваленої берези був перетворений на веселку; на ній застигла, наче гріючись на сонці, царівна-жаба в золотій короні і в зеленому вбранні зі срібними блис­кітками. В цю царівну-жабу художник перетворив наріст на стовбурі берези. А неподалік ми побачили гнома-лісовика. Це був невисокий пеньок, над яким художник, мабуть, довго чаклував.

Раптом ми здригнулися: у кущах почувся тріск, — це крізь молоду поросль до нас наближалося стадо кіз. Незабаром на галявину вийшов і хазяїн тварин.

—  Милуєтеся цією красою? — запитав він і, не дочекавшись відповіді, до­дав: — Я теж полюбляю тут бувати.

—  Отже, справді красива душа у людини, що створила таке диво, — сказа­ла мама.

—  Цю галявину казок створили двоє студентів — Валентин і Віктор. У віль­ний від навчання час вони підробляють в гідропарку. Розчищають доріжхи, вліт­ку доглядають за клумбами — роботи вистачає.

—    А художня творчість теж входить до їхніх обов’язків? — запитав батько.

—  Ні, — похитав головою козопас, — просто хлопці з фантазію, талановиті. Якось прикрасили один із пеньків — начальству сподобалось. Виділили їм фар­бу, сказали, що хлопці можуть на свій розсуд створити який-небудь мальовни­чий диво-куточок. І те, що з того вийшло, — перед вами. Кажуть, якщо походи­ти довше стежками гідропарку, можна побачити не один такий сюрприз.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 164 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz