ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Як ми всім двором тополі захищали (твір на морально-етичну тему у публіцистичному стилі)

Наш двір великий: мабуть, на ньому умістилося б декілька футбольних по­лів. Не дивно: двір відповідає будинкам, збудованим ще до війни. Відрізняються ці будинки монументальністю; вони п’яти-, шестиповерхові, проте квартири в них — не те що в нинішніх будинках — з високими стелями, великими вікна­ми і просторими балконами. А по периметру усього двору ростуть старі топо­лі. Старожили кажуть, що деякі з цих дерев пережили війну. І справді, є тополі, стовбури яких досі ховають у собі осколки снарядів. Є дерева, посаджені у рік Перемоги. Вони наче зв’язують часи, поєднують декілька поколінь мешканців нашого двору. Ці тополі були свідками повернення з війни во'їнів-переможців. Під цими тополями справляли весілля; дерева сумно шуміли, коли всім двором проводжали в останню путь одного з мешканців...

Нещодавно у наш двір завітала група людей начальницького вигляду. Вони вийшли з коштовних іномарок і щось жваво обговорювали. Першими оповісти­ли двір про плани незнайомців бабусі, що гуляють у дворі та сидять біля під’їз­дів. Виявилося, що планується розширити під’їзну дорогу до одного з офісів, що розташувалися на першому поверсі. Деякі тополі заважали реконструкції, і їх вирішили зрубати. З’ясувалося, що вже і дозвіл на вирубку півдюжини то­поль одержано.

Дізнавшись про плани ділових людей, мешканці двору написали колектив­ний лист керівникам району з проханням захистити старі тополі від вирубуван­ня. Вони пояснили, що це не просто дерева, а зелені реліквії, що це пам’ять про багато поколінь мешканців двору.

З райвиконкому приїхав молодий, упевнений у собі чиновник. Він дуже уважно вислухав старожилів і молодь. Здавалося, він цілком на боці мешканців і питання про заборону вирубки тополь ось-ось буде вирішено.

Уважно подивившись на одну з тополь, гість несподівано сказав:

— Все б нічого, але деякі дерева, як мені здається, стають небезпечними для людей.

—    Це ж чим? — не утрималася гостра на язик баба Тоня.

— А хіба ви не бачите, гцо он та гілка така, гцо ось-ось завалиться. А пух? Хіба він не набрид вам щороку?

— Це правда. І земля біла від пуху, і у квартирах перпіих поверхів його без­ліч. Трапляється, що гілки дерев падають від старості, — погодився хтось із чо­ловіків. — Але дерева можна обстежити і хворі гілки поспилювати. Ще не одне покоління дітей виросте під цими тополями...

Чиновник нікому не заперечував, пообіцяв доповісти своєму начальству про розмову з жителями двору, і поїхав.

Минув деякий час, і у двір прибула спеціальна мапіина, і, коли з неї вийшли робочі з інструментами, всім стало зрозуміло, що тополі вирішили спилити.

Тоді, як по команді, з під’їздів почали виходити люди. їх було не так бага­то, але налаштовані вони були рішуче. Вони оточили тополі, яким загрожувало знищення, і сказали:

—    Жодна людина з пилкою або топором не підійде до дерева.

Непрошеним «дровосікам» нічого не залишалось, як піти собі по-доброму.

Минули дні, потім тижні, але ніхто вже не посягав на тополі.

Зараз осінь. Верхівки тополь-велетнів вже пожовкли, а в цілому крона ще зе­лена. Тополі шумлять, наче вони дякують людям за те, що ті захистили їх.

Треба сказати, що дорожні будівники свою справу все ж таки зробили. До­рогу вони не розширяли, але проклали добротне асфальтове покриття. Так що у тих, хто під’їжджає на автомобілі до офісу, особливих проблем не виникає.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 102 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz