ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Сімейна реліквія (твір на морально-етичну тему у публіцистичному стилі)

Якось удень під час канікул до мене прийшов мій товариш Микита Береж­ний. Ми домовилися піти разом на футбольний матч. Бабуся покликала нас до столу на чай з яблучним пирогом. Коли бабуся його пекла, аромат був такий, що до кватирки кухні злетілися, здавалося, всі оси нашого двору. Я помітив, що Микита час від часу дістає з маленької кишені джинсів якусь річ на довгому ланцюжку. Поважно подивившись на неї, він неспішно клав її на місце. Микита явно хотів звернути мою увагу на цей предмет.

—    Це що у тебе, кишеньковий годинник? — запитав я.

— Це не просто годинник, а сімейна реліквія. Дід подарував мені його на день народження.

Він у черговий раз дістав годинник, і я мав змогу роздивитися його. Кор­пус годинника і кришка, що закривала скло циферблата, потемнішали від часу. Корпус і кришку прикрашали рельєфні візерунки. На внутрішньому боці криш­ки старовинною в’яззю було вигравірувано ім’я власника і стояв рік: 1890.

—    Ого! — присвиснув я. — Годиннику понад сто років. І йде?

—    Як годинник! — захоплено відповів Микита і посміхнувся.

—    А хто був першим власником цього годинника?

— Годинник належав моєму прапрадідові, а потім з покоління в покоління його передавали від одного голови сім’ї до іншого. Коли мені дарували годин­ника, дід сказав, що я теж буду головою сім’ї і мушу не принизити гідність роду Бережних.

Весь матч годинник Микити не йшов з голови. Сімейна реліквія... Цікаво, а в нашій родині є така?

Повернувшись додому, я з порога запитав про це бабусю. Вона зачекала з відповіддю, а потім сама запитала мене:

—    А ти, Льонечку, знаєш, що таке реліквія?

—  Ну, картини, ікони, годинник, як у Микити, одне слово, якась дуже цінна річ, — невпевнено на розтяг сказав я і кинувся до словника. — «Реліквія, — чи­тав я про себе, — це річ, яку свято зберігають у пам’яті про минуле».

Отже, реліквія — це не обов’язково щось коштовне. Це те, що дороге саме нашій родині.

—    Бабусю, а яка річ могла б бути реліквією нашої родини?

Бабуся, не говорячи жодного слова, пішла у кімнату, відкрила шухляду сер­ванта і дістала звідти звичайну столову ложку. Вона була мені добре знайома. Нею майже не користувалися. Ложка була уся в поздовжніх глибоких подряпи­нах і щербинах. Було незрозуміло, чому ця ложка раптом стала сімейною цін­ністю, та й словом «реліквія» її ніхто ніколи не називав.

—    І це реліквія? — розчаровано запитав я.

—  Все залежить від того, що пов’язане з цією річчю, — відповіла бабуся. — Всю війну вона супроводжувала твого прадіда. З фронту твій прадід, а мій бать­ко, привіз солдатський казанок і цю ложку. Казанок, на жаль, не зберегли, а ось ложка залишилася.

Бабуся дістала сімейний альбом. З фотографії на мене дивилося безвусе об­личчя молодого бійця. На ньому була гімнастерка, що вицвіла, у лівій руці він тримав пілотку, а у правій — автомат. Він пильно вдивлявся в об’єктив, наче ба­жаючи через нього побачити своїх рідних.

—  Ось таким твій прадід був на фронті. Ми, звісно, ніколи не називали лож­ку таким високим словом, як реліквія, але свято берегли її як згадку про ті роки і пам’ять про твого прадіда, що пройшов усю війну.

Я тримав у руках стару фронтову ложку свого прадіда і думав про те, що те­пер і я буду хоронителем пам’яті про минуле. Звісно, ложка — це не годинник, який можна, як Микита, ніби між іншим витягати при всіх... А чому б і ні? — немовби осяяло мене. — Незабаром ми всім класом вирушимо за місто на відпо­чинок. Ось там-то я і покажу хлопцям і дівчаткам нашу сімейну реліквію.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 247 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz