ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Художні засоби зображення в «Слові о полку Ігоревім»

I.       Історичність, документальність «Слова...». («Давньоруський читач не ціка­вився б твором, якби знав, що сюжет його вигаданий, а герої його ніколи не існували» — зазначав Дмитро Ліхачов. Дослідники твору так до цього часу і не дійшли згоди, ким був автор «Слова...», але достеменно відомо, що він описував те, свідком чого був сам.)

II.     Роль художніх засобів зображення у «Слові...».

1.     Мова твору. (Автор «Слова...» черпав свою лексику безпосередньо з роз­мовної мови, а тому твір відзначається яскравістю, образністю і народніс­тю. Боян не грає на гуслях, а «пущаметь 10 соколовь на стадо лебедей»; Ігор не потрапив у полон, а «вьіседе из седла злата в седло кощиево»; князі не чинили сварки, а «крамолу коваху»; вітер віє, «лелеючи корабли на синє море».)

2.     Використання народнопоетичних визначень-характеристик. (У «Сло­ві...» широко використовуються сталі епітети: «красньш девки», «шизьім орлом», «зелена трава», «поля широкая», «по чистому полю», «черньїй во­рон», «горьі каменньїя», «светлое солнце» та ін. Крім цього автор уміє по­мічати різні властивості і висловлювати їх оригінальними художніми ви­значеннями: «розтікався він мислю по древу», «укріпив ум силою своєю», «вигострив серця свойого мужністю». Багато метафор побудовані на зі­ставленні з явищами життя і побуту. Наприклад, битва з половцями асо­ціюється із сівбою і молотьбою.)

3.     Символіка у «Слові...» (За давніми руськими віруваннями ворон — сим­вол горя, зегзиця (зозуля) — символ зажуреної жінки, лебідь — символ красивої дівчини, сокіл — символ доброго молодця.)

4.     Гіперболи та порівняння у творі. (У творі часто застосовуються гіперболи. Досить згадати опис Всеволода в бою, розповідь про Всеслава. Святослав «наступив на землю Половецькую, притоптав горби і яруги, змутив ріки і озера, висушив потоки і болота».

По всьому «Слову...» трапляються порівняння, більшість з яких узято з природи: «по Руській землі простерлися половці, наче пардуже (парду- си — гепарди) гніздо»; Святослав вихопив кобяка із половецького вій­ська, «яко вихр». Боян порівнюється із солов’єм; Ярославна — із зозулею; Ігор — із соколом.)

III.     Значення «Слова...» для розвитку української мови та літератури. («Слово о полку Ігоревім» — дорогоцінне художнє надбання усього слов’янського світу. Можна навести зразки лексики, які завдяки «Слову...» увійшли до сучасної української мови: яруги, вельми, з зарання, минули літа, туга, стяги, в’ються та ін.

Давньоруська поема стала джерелом крилатих висловів: були віки Трояна — дуже давні часи; напитися шоломом Дону — далекі військові походи; о Руська земля, уже за шеломянем єси — віддаленість від рідного дому та туга за ним. Образи твору, прийоми, художні засоби зображення, які широко викорис­товував автор «Слова...», зведення воєдино традицій дописемної літератури, фольклору і книжної традиції того часу, передача загостреного чуття при­нади — усе це передалося далеким нащадкам невідомого автора й увійшло у їхню творчість, зробило нашу літературу такою, якою вона є сьогодні.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 1844 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz