ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Для чого людині треба мати добре ім’я? (За «Книгою премудростей Соломонових»)

Соломон — третій син царя Давида та Вірсавії. Він був обранцем Бога, і тому Давид саме його, а не старшого сина, назвав спадкоємцем престолу.

За легендою, до Соломона уві сні з’явився Бог і пообіцяв виконати будь-яке його бажання. «Дай же Своєму рабові серце розумне, щоб судити Твій народ, щоб розрізняти добре від злого». І Бог наділив його такою мудрістю, що її визнавав увесь світ. До Соломона приходили царі і мудреці, щоб навчатися в нього. Вони приносили дарунки, і цар Ізраїльсько-Іудейської держави зібрав неймовірні багат­ства. Срібло в його царстві зрівнялося у ціні із звичайним камінням.

Крім судів мудрого Соломона, йому принесли славу й визнання три тисячі притч та п’ять тисяч пісень, які ввійшли у Біблію під назвами «Притчі Соломо­нові», «Еклезіаст» та «Пісні пісень». Крім того, йому приписується авторство За­повіту Соломона, Псалмів Соломонових та «Книги премудростей Соломона».

Премудрості Соломона — це лаконічні тексти, в яких подаються моральні істини і зразки практичної мудрості. За логікою Біблії, людина повинна звіря­ти всі свої вчинки із заповідями Божими і чинити так, щоб кожний прожитий день наближав її до Бога.

Премудрості Соломона стосуються різноманітних проявів людського життя, природи світу і не обмежуються тільки розумінням релігійного начала, а осмис­люють життя в усій його багатогранності.

В усі віки народ цінував добре ім’я людини. «Шануй сам себе, шанувати­муть і люди тебе», «Який Сава, така й слава», «Добра слава вдома лежить, а по­гана — в люди біжить» — ці та багато інших приказок про добре ім’я з давніх- давен побутують у народі.

У «Книзі премудростей» цар-письменник Соломон приділяє велику увагу цій темі. Добре ім’я людина може втратити в одну мить, а здобути його не вистачить і всього життя. Він застерігає сильних світу цього від необачних учинків, адже владою їх наділив Бог, «...і він діла ваші розгляне й наміри ваші розслідить», «бо це він створив великого і малого, і однаково піклується усіма». Соломон нагадує володарям, що кожна людина смертна. Усі однаково народилися з лона матері, усі однаково перетворяться на порох земний. Несправедливо часто думають, що «коротке й журливе життя наше, і нема ліків на кончину людині, бо ж випадком ми народились й опісля будемо, наче нас ніколи й не було». «І наше ім’я забу­деться з часом, і тіло розсиплеться на попіл, і дух розвіється, як легіт». А тому, вирішують вони, треба упиватися життям, не зважати на бідака, вдовицю, «дов­голітню сивину старого», не звертати уваги на перестороги праведника. Але у таких нечестивців «жінки безглузді, діти їхні погані, рід їхній проклятий». Хоч як довго вони не жили, «їх матимуть за ніщоту, і накінець старість їхня буде без­чесна» «і пам’ять про них загине». Нащадки безчесних не матимуть права пиша­тися ім’ям свого пращура, ховатимуться від людських нарікань, почуватимуться нещасними через те, що походять від гнилого кореня.

Кожна людина, якого б стану вона не була, мусить дбати про своє добре ім’я, пам’ятати про те, що кожен наш учинок і навіть кожна думка відома Богові. Люди, що мають чисте серце, добру душу, уміють бути щасливими, адже їхній розум не затьмарює жадоба наживи чи влади. «І коли хтось любить справедли­вість, то плоди її трудів — чесноти, бо вона навчає поміркованості, розсудливос­ті, справедливості й мужності; а над них нема нічого кориснішого в людському житті». Людина, яка дбає про своє добре ім’я, матиме славу в громаді і, бувши молодою, — пошану серед старших. «Я осягну безсмертя ... і лишу вічний спо­мин тим, що після мене прийдуть», — стверджує Соломон. Справді, нащадки будуть пишатися добрим ім’ям пращура і самі намагатимуться жити так, щоб ні словом, ні ділом не затьмарити доброго прикладу.

Наш народ завжди цінував добре ім’я людини, беріг пам’ять про подвиги ге­роїв, про жертовність патріотів рідної землі. Але навіть коли пересічна людина не уславила себе якимось звершеннями, а просто жила по правді, по совісті, то й тоді її добре ім’я зберігається як приклад для прийдешнніх поколінь.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz