ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Іван Вишенський - видатний сатирик, культурний і громадський діяч

  1. Вплив розколу між Константинополем і Римом, що стався в XIII—XIV ст., на релігійне життя в Україні. (Упродовж століть розкол між Східною і Західною церквами продовжував впливати на релігійне і політичне життя в Україні. 1596 року за згодою православної церкви України і римо-католицької церк­ви у м. Бресті скликається помісний собор, де й було укладено унію (союз) між двома церквами. Розпочався наступ на православ’я. Спалахує літератур­но-релігійна полеміка, посилюється культурно-національна боротьба.)
  2. Іван Вишенський — «жива людська личність», «перший южноруський публі­цист в великім стилю» (Іван Франко).
  1. Таємниця особистості письменника. (Справжнє ім’я письменника зали­шається невідомим. Вишенський — псевдонім, який походить від назви містечка Судова Вишня на Львівщині, де публіцист провів своє дитин­ство та юність.)
  2. Вишенський-чернець. (Дослідники вважають, що Вишенський за юних літ був близький до протестантів. Але, близько зіткнувшись із єзуїтами, він пережив велику життєву драму, зблизився з братчиками і доля завела його на гору Афон, що тоді була оплотом православ’я і чернечою респу­блікою. Вишенський-чернець використав святу гору, як місце, звідки він міг вести пропаганду своїх думок і кріпити православ’я.)
  3. Вишенський-письменник. (З далекої чужини Вишенський шле на Украї­ну палкі послання — трактати, в яких розвиває ідеї зміцнення віри, про­тистояння погані, що, на його думку, огорнула весь католицький світ, за­кликає відступників до каяття й очищення.)

Духовний подвиг пророка-пробуджувача і драма людини. (Іван Вишенський ніс людям Слово Боже, будив їхню свідомість. У його проповідях поєднува­лося канонічне благочестя з криком бунтівної душі. Він своїми закликами неначе хотів дописати старозаповітні пророкування власною сторінкою, пе­реробити людську свідомість. Письменник мріяв про дію, але, зрікшись зем­ного життя, наклавши на себе добровільні кайдани, намагався впливати на події тільки власним і Божим Словом.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 84 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz