ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Г. Сковорода - видатний український письменник, просвітитель-демократ

Свідчення про життєвий шлях Сковороди. (Документальних свідчень про життя Сковороди майже не збереглося, тому дізнатися про нього ми може¬мо зі спогадів сучасників і з народних легенд. Записи про Сковороду зали¬шили люди, які близько знали і глибоко поважали його — Михайло Івано¬вич Ковалинський, улюблений учень у Харківському колегіумі і найближчий друг, Густав-де-Кальве, Іван Пилипович Вернет, харківський педагог і жур¬наліст, Федір Петрович Луб’яновський, колишній учень Харківського коле¬гіуму, Г. Тесс-де-Кальве, професор Харківського університету.)
«Світ ловив мене, але не спіймав» (Г. Сковорода).
1. Таланти Сковороди. (Ще з дитинства Сковорода виявив здібності у музи¬ці, співах, в різних науках. Грав на скрипці, співав у церкві, перевершив усіх товаришів у навчанні, дивував учителів гостротою розуму і самостій¬ністю у думках та вчинках.)
2. Спокуслива пропозиція цариці Єлизавети. (Цариця Єлизавета любила Україну і була великою шанувальницею української музики та співів. За
її наказом Сковороду зарахували до придворного співацького хору, і пе¬ред ним відкрилися широкі перспективи. Але Сковорода відмовився від царських мил остей, випросив звільнення і помандрував вивчати життя чужих країв.)
3. Мандри по Європі. (Сковорода скористався нагодою і з генерал-майором Вишневським їде у Відень, Будапешт, Братиславу, де знайомиться з жит¬тям людей, вивчає мови, здобуває знання, яких не міг здобути вдома.)
4. Учителювання на батьківщині. (Сковорода у Європі здобув широкі знання, але повернувся з порожніми кишенями. Переяславський єпископ запропо¬нував йому місце вчителя поетики, але дуже скоро Григорія Савича звіль¬нили за ігнорування наказу єпископа змінити методику викладання.
Потім Сковорода був учителем сина дворянина Стефана Томари, обіймав посаду вчителя поезії у Харківському училищі та Харківському колегіумі.)
5. Мандри по Україні, письменницька і просвітницька діяльність. (Погляди Сковороди на навчання і виховання молоді не сприймалися можновлад¬цями, а тому письменник обрав для себе долю мандрівного філософа. Він йшов із села в село, із міста в місто, зупинявся у знайомих і друзів, які радо вітали його, писав твори і вільно висловлював свої думки. Наклеп¬ники звинувачували філософа у богохульстві, ганили його ідеї, дивува¬лися зі способу життя, але мешканці слобод і хуторів, де він час від часу зупинявся, любили Сковороду як рідного, слухали його оповіді, читали і переказували один одному його твори.)
ПІ. «Подивись на людину і взнай її» (Г. Сковорода). (Сковорода своєю твор¬чістю підносив людину, намагався показати її значущість і неповторність. Ні золото, ні дорогоцінні речі, ні слава не мали над ним влади, і філософ учив людей давати поживу духу, а не тілу, у малому знаходити радощі життя, жити, благословляючи Господа, бачити в собі і в інших людях Божу іскру.)


Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 128 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz