ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Значення праць Г. Сковороди

  1. Вільнодумний філософ. (Григорій Савич Сковорода увійшов у свідомість су­часників і нащадків як мандрівник, учитель життя, вільнодумний філософ. Мандруючи Україною і світами, він найперше знайомився із життям людей, їхніми потребами й уподобаннями. Ці спостереження сформували його по­гляди на життя, власну, оригінальну філософію.)
  2. Популярність Сковороди в народі і визнання його філософських та естетич­них поглядів у світі.
  1. Несправедливість нападок деяких дослідників творчості Сковороди. (Особливість і творчість мандрівного філософа привертали увагу ще за життя Сковороди. Деякі дослідники твердили, що творчість письменни­ка позбавлена народної основи, адже у ній не відображено те, чим жило суспільство на той час (зруйнування Січі, гайдамацькі повстання, закрі­пачення селян). Але ж Сковорода був не просто письменником. Він від­творював народне світосприйняття, засівав зерно, яке дає урожай протя­гом віків.)
  2. Народна пам’ять про Сковороду. (Сковорода писав мовою, якою говори­ли і продовжують говорити на Слобожанщині. Це не чиста українська, але й не російська мова. Саме цим він був і залишається філософом, близьким народу.

Письменник часто звертався до фольклору, часто використовував при­слів’я і приказки, які побутують у краї й до сьогодні.

Народна пам’ять зберегла велику кількість анекдотів, переказів, легенд про Сковороду. Це і є справжнє визнання творчості митця.)

  1. Роль Сковороди у розвитку української літератури. (Твори Сковороди за­вершили давній період прозового українського притчового байкарства і підготували появу письменників-байкарів нової української літератури. Мова творів Сковороди була сумішшю української, російської, старо­слов’янської мов, але вона стала перехідним ланцюжком до нової україн­ської літературної мови.)
  1. Сковорода і сучасність. (В усі віки геніальність письменника, філософа ви­значалася актуальністю його творів. Сковорода творив два з половиною сто­ліття тому, проте ще й сьогодні його твори зачіпають за живе, вчать, як треба будувати своє життя, як шукати і знаходити щастя.)


Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 110 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz