ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Яким я уявляю «Івана з Вишні» (за творчістю Івана Вишенського)

Про життєвий пілях Івана Випіенського відомо дуже мало. Історики вважа­ють, що він народився приблизно 1550 року на Львівщині у містечку Судова Ви- піня. Невідомо, ким були його батьки, де і яку освіту здобув письменник, які події вплинули на нього так сильно, що він назавжди відмовився від життя на рідній землі і добровільно наклав на себе важкий послух.

Кажуть, що Випіенський довгі роки жив самітником на горі Афон, відмовив- піись від спілкування з людьми, проводячи весь час у молитвах і каятті.

Звичайно, слабка духом людина не витримала б такого життя. Та іноді мені здається, що втеча Випіенського від світу — це вчинок людини, яка не почуває своєї внутріпіньої сили, ховається від проблем у віру, як у мушлю, звідки світ видніється лише настільки, наскільки захочеться. Якщо не витикатись — то не чути людських голосів, стогону рідної землі, глумливого сміху зажирілих попів. Можна створити власний світ, повністю розчинитися в ньому і, спілкуючись з єдиним Богом, який ховається тільки в тобі, а тому і належить тільки тобі, по­чувати себе захищено, комфортно і впевнено. Цей світ може бути безмежним, а може перетворитися в цятку — все залежить від власної уяви і бажання.

Перетворившись на ченця-відлюдника, Вишенський все-таки іноді відчував потребу висловити те, що довгі роки накопичувалося в душі і свідомості. Усе пе­редумане виливалося у послання ченця, який відчував себе пророком Ісаєю, що звертається до ницих і грубих, які своїми нечестивими проханнями відволікають Господа від спілкування з єдиним, хто достойний уваги — з Іваном з Вишні.

У творі «Тобі, котрий мешкає в землі, що зветься Польська, всякого віку, стану і влади народу руському...» — письменник звертається до всіх, хто ходить по землі, з попередженням про «смертний хрест погибельної кари», «всесвіт­ній потоп», який винищить усе і усіх: і зажерливих панів, і беззаконних суддів, і Арістотелів, і Платонів... Цей ряд можна продовжити безневинними дітьми, неспроможними каліками, людьми, які не моляться з ранку до вечора, а нама­гаються заробити шматок хліба. Вишенський просить кари на всю землю, по­топу, який знищить усіх, адже вважає, що краще «...вас вигубити й викоренити, щоб не оскверняли більше її (землю) антихристовим безбожним невір’ям і по­ганським нечистим і несправедливим життям, воліючи ліпше порожньо в чи­стоті стояти...»

Іван Вишенський добровільно відмовився від життя серед людей — і він мав на це право. Але, сидячи в норі, він судить про світ, як про такий, що напо­внений тільки хитрістю, махлярством, лиходійством, брехнею, кривдою, лице­мірством, насильством. Мені здається, що Вишенському не вистачило глиби­ни мислення, бо якби у світі панувало тільки зло, людство не вижило б. А воно живе уже 400 років після Вишні, і маю надію, житиме ще довго.

Іван Вишенський став аскетом з власної волі, але, читаючи його твори, мені іноді здається, що його вселенський гнів на всіх людей, що тішаться радоща­ми життя, не від бажання бачити світ очищеним. Ненависть і роздратування — ось головні емоції людини, що зреклася спокус, але так і не змогла переборо­ти в собі диявола. Тікаючи від рогатого, він тікав і від життя, і від самого себе справжнього. Пипіучи про відсутність серед людей любові, він сам не відчував цього почуття; клянучи богопротивну гордість інпіих — він гордує навіть рідною землею і народом. «Я з народом заповітів не складав і відповідей не творив; і на­роду я не знаю», — пише роздратований афонець після приїзду на Україну.

Іван Вишенський зрікся земного життя, але, якщо й справді є життя після смерті, то ця людина ні відмовою від земних благ, ні молитвами не вимолила ні собі Царства Небесного, ні достойного життя своїй Батьківщині, адже, прожив­ши довге життя, він не пізнав головного, чого вчить релігія і Бог — Любові.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 100 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz