ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Афоризми Григорія Сковороди

Коли я читаю книгу, я завжди переписую у спеціальний зошит вислови, які мені сподобалися. Я дуже люблю гортати сторінки збірників афоризмів, бо в цих невеличких висловах іноді криються думки, які дуже впливають на мене та примушують замислитися. Я люблю в компанії чи в своєму класі влучно та дотепно процитувати якогось відомого діяча. Це завжди підвищує всім настрій. Хто ж ці люди, що свого часу висловились так мудро? До речі, для того, щоб зрозуміти позицію того чи іншого філософа, не обов’язково читати його тракта­ти і досліджувати біографію.

Мені припали до душі деякі афоризми Григорія Сковороди. Вони дуже му­дрі, влучні та образні. Деякі з них я виписав до свого зошита.

«Ні про що не турбуватися — значить не жити, а бути мертвим, адже турбо­та — рух душі, а життя — се рух», — пише Григорій Сковорода. Мені дуже подо­бається цей вислів. І справді, скільки людей у своєму житті хоча б раз потерпа­ли через чиюсь байдужість. Навіть у різноманітних державних кодексах пишуть: «злочинні дії або бездіяльність». Отже, бездіяльність також буває злочинною! На жаль, не всі це розуміють. Часто прикро буває бачити, як хтось замість рішучих дій говорить: «Моя хата скраю». До речі, у своєму зошиті, я знайшов схожий афоризм Льва Толстого: «Вечно бороться и лишаться, а спокойствие — душев­ная подлость». Мене спочатку вразило те, що два зовсім різних за епохою та сти­лем творчості митці так схоже висловились. Але потім я дійшов висновку, що існують деякі вічні цінності людського життя, які не залежать від часу чи якоїсь історичної епохи. Рух людської душі, невпинний духовний розвиток і творчий пошук — це одна з таких вічних цінностей.

«Не все отрута, що неприємне на смак» — цей афоризм вчить нас не шукати в житті тільки задоволень, а розуміти, що корисне не завжди приємне. Це, на­приклад, як гіркі ліки, що їх треба випити, аби одужати. Існують, звісно, і духо­вні ліки: робота над собою, над власними вадами. Бо це сприяє вдосконаленню, духовному зміцненню та «одужанню» від власних вад і комплексів.

«з усіх утрат втрата часу — найтяжча». Цей вислів мені особливо подобаєть­ся. Ніхто з наших сучасників не знає, якою людиною був Григорій Сковорода, але ми можемо створювати його образ із творчості мислителя. Мені здається, що цей афоризм надзвичайно характеризує автора як людину, що ні на мить не припиняє вчитися, розвиватися та самовдосконалюватися.

Я ледь не забув про найважливіший афоризм, який я радив би занотувати всім, хто має такі зошити-збірники! «Уподібнюйся до пальми: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона до гори». Ось такий вислів. Він навчає нас не здаватися, сміливо йти вперед, не зупиняючись перед труднощами, не зважаючи на обставини та власну невпевненість.

Мені надзвичайно подобаються афоризми Григорія Сковороди. Деякі з них справді варті того, щоб тільки за них назвати цю людину справжнім філософом!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 244 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz