ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Становлення нової української літератури і роль І. Котляревського у цьому процесі

I.      Історія виникнення літературного життя на Україні. (Літературне життя на Україні зародилося як відгук митців на історичні події та умови розвитку суспільства. Починалося воно за часів Київської Русі перекладною літерату­рою, літописами, з XVI століття — полемічною прозою, авторською поезією, літописанням, яке продовжує розвиватися. Велику роль у становленні укра­їнської літератури відіграла творчість Г. С. Сковороди.)

II.     Магістральні шляхи розвитку нової української літератури.

1.     Концепції нової літератури. (З другої половини XVIII століття зароджу­ється і розвивається нова українська література, яка скинула з себе релі­гійно-церковні обмеження і набула світського характеру.

Нова література глибоко пов’язана з реальним життям, широко використовує надбання усної народної творчості, послуговується живою мовою народу.)

2.     Роль поеми «Енеїда» І. П. Котляревського у появі нового етапу в історії українського письменства. (Перші три частини поеми «Енеїда» вийшли друком 1798 року. Цей твір був породжений довготривалою визвольною боротьбою українського народу, багатовіковим поступом його культури. «Енеїда» Котляревського — це бурлескно-травестійна переробка одно­йменної епопеї Вергілія, від якої український поет залишив тільки фабу­лу, надавши своєму твору українського змісту.)

3.     Характерні ознаки стилю поеми «Енеїда». (У поемі «Енеїда» Котлярев­ський створює свій власний стиль, формуючи його на основі української лексики і фольклорної образності. Твір став справжньою енциклопедією українського побуту другої половини XVIII століття і є важливим джере­лом історичних знань про побутові і суспільні реалії того часу. У поемі «Енеїда» рельєфно і пластично проступає національна основа, що ілю­струє новаторство Котляревського.)

ПІ. Річище, яке проклала «Енеїда». («Енеїда» І. П. Котляревського стала худож­нім зразком для українських письменників, які прийшли в Україну пізніше. Наслідуючи Котляревського у головному, кожен з них торував свій шлях у літературі. Автори в міру своєї сили і здібностей зображували сучасне їм жит­тя, людину, показували дійсність у її розвитку, суперечностях, боротьбі.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 324 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz